Kontroverzní bratři Mašínové přicházejí do kin. Česko je vyšle do bitvy o Oscara

Film Bratři o skupině bratrů Mašínů bude mít premiéru sedmdesát let od jejich útěku do Západního Berlína.

Přečtěte si

Autor

Martin Pevný
Martin Pevný
šédredaktor

Bratři režiséra Tomáše Mašína budou reprezentovat Česko na 96. Oscarech. Už tento týden, kdy snímek přichází do kin, se dozvíme, zda Česká filmová a televizní akademie zvolila správně. Prozatím se podívejte na trailer uvedený v září tohoto roku.

Film Bratři vypráví jeden z největších příběhů studené války o odbojové skupině bratrů Josefa (Oskar Hes) a Ctirada Mašínových (Jan Nedbal).

Rodina Mašínových se v komunisty ovládaném Československu stává terčem pronásledování a bratři věří, že po vzoru otce, hrdiny protinacistického odboje, lze proti diktatuře bojovat jedině se zbraní v ruce. Zároveň si jsou vědomi odpovědnosti vůči mámě (Tatiana Dyková Vilhelmová) a sestře (Karolína Lea Nováková).

Zakládají odbojovou skupinu, která má na svědomí řadu násilných činů, jejichž vyšetřováním je pověřen kapitán Státní bezpečnosti Koller (Stefan Konarske). Mašínové se stávají nejhledanějšími muži v zemi. Pokusí se o útěk do Západního Berlína, kde plánují vstoupit do americké armády s cílem osvobodit Československo.


Pátrání po pětici členů odbojové skupiny pokračuje ve východním Německu, kde začíná jeden z největších honů na lidi v novodobé historii. Jen málokteré téma české historie vzbuzuje tolik emocí jako příběh snímku Bratři.

Oscarový shortlist patnácti zahraničních filmů bude zveřejněný 21. prosince, samotné nominace pak o měsíc později, 23. ledna 2024. Oscaři se budou předávat 10. března 2024.

V českých kinech od 26. října 2023.


Zdroj: CinemArt
Zdroj: CinemArt

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také