Válka milenců v lehce erotickém thrilleru. Chválené Fair Play se představuje v povedeném traileru

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Alden Ehrenreich ze Solo: Star Wars Story nebo Nolanova Oppenheimera a Phoebe Dynevor z Bridgertonových se už brzy představí ve chváleném thrilleru z dílny Netflixu Fair Play. Snímek volně inspirovaný příběhem režisérky Chloe Domont má premiéru v říjnu, už teď ale láká na své uvedení skrze bravurně poskládaný trailer.

  • Erotický thriller s Phoebe Dynevor a Aldenem Ehrenreichem v hlavních rolích zkoumá měnící se povahu vztahu páru, který dává přednost kariéře před sebou navzájem.
  • Film získal nadšené recenze na festivalu Sundance, což vedlo k nabídkové válce o distribuční práva. Netflix získal film za 20 milionů dolarů, což podtrhuje jeho kvalitu.
  • Fair Play se zabývá zničující genderovou tématikou a znepokojivými hranicemi ambicí v rychle se měnícím světě. Scenáristka a režisérka Chloe Domont natočila intenzivní vztahový thriller.

Fair Play vypráví příběh Emily (Phoebe Dynevor) a Luka (Alden Ehrenreich), finančních analytiků, kteří skrývají svůj milostný vztah před společným zaměstnavatelem. Když však Emily nečekaně povýší, těsně po zasnoubení s Lukem, jejich vztah projde těžkou zkouškou.

Pro Chloe Domont byla Fair Play jakýmsi druhem exorcismu. „Byl to příběh, který ve mně hořel, a příběh, který jsem nemohla nevyprávět,“ řekla režisérka v rozhovoru, který poskytla na začátku tohoto roku. „Chtěla jsem se vyrovnat s některými nevyřešenými pocity, které jsem měla v minulosti, konkrétně s chozením s muži, u nichž jsem měla pocit, že jsou ohroženi mými ambicemi.“ Ve filmu Fair Play je tato dynamika dovedena až do nejzazšího extrému: napínavá a emocionální jízda, která prověří samotnou podstatu vztahu mladého páru.

Očekávaný thriller z dílny Netflixu měl světovou premiéru letos na Sundance, odkud si odnesl poměrně nadšené ohlasy. RottenTomatoes ukazují úctyhodných devadesát procent, hodnocení na IMDB zase 7,3/10. Premiéře na Netflixu 13. října bude předcházet uvedení ve vybraných amerických kinech v září.


Foto: Netflix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také