DiCaprio se zapletl do vražd zbohatlých indiánů. Trailer Zabijáků rozkvetlého měsíce slibuje filmovou událost roku

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Legendární režisér Martin Scorsese se scenáristou Duny či Forresta Gumpa Ericem Rothem se rozhodli zadaptovat knižní bestseller vyprávějící o skutečných záhadných událostech a jejich vyšetřování tehdy devětadvacetiletým agentem FBI a bývalým texaským rangerem ze staré školy. Film Zabijáci rozkvetlého měsíce se divákům představil již v druhém traileru. Podle ohlasů z Cannes nás čeká jeden z nejlepších filmů tohoto roku.

Indiáni z kmene Osedžů patřili před sto lety k nejbohatším lidem na světě. Z obrovských příjmů, jež jim plynuly z ropy vytěžené na jejich území, si vystavěli nové domy, nakoupili luxusní automobily, najali bílé služebnictvo a děti poslali na prestižní university v USA i v Evropě. Dopřávali si to nejlepší, co jim nabízela civilizace. Jejich bohatství ovšem přilákalo i to nejhorší: zkorumpované politiky, křivácké právníky, podvodníky všeho druhu – a chamtivce, zloděje, násilníky a vrahy.

Leonardo DiCaprio hraje ve filmu Ernesta Burkharta, synovce mocného místního rančera (Robert De Niro), který se zaplete do vražd v kmeni Osedžů. Jeho situaci navíc komplikuje skutečnost, že je ženatý s domorodou ženou (Lily Gladstone). Ve vedlejších rolích se představí také Jesse Plemons a Brendan Fraser.

Očekávaný (více jak tříhodinový film) je adaptací stejnojmenného románu z roku 2017 (u nás vyšel jako Krvavé prachy), jehož autorem je David Grann. Zabijáci rozkvetlého měsíce je s rozpočtem 200 milionů dolarů nejdražším projektem streamovacího giganta Applu, na jehož uvedení v kinech se podílí také studio Paramount Pictures.


Film uvidíme v kinech od 19. října. Přesné datum uvedení na Apple TV+ zatím nebylo zveřejněno.

Foto: Apple TV+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také