Beats for Love 2023: Nervo hvězdami festivalu

Letos proběhl již devátý ročník Beats for Love. Těšit jste se mohli na řadu hvězd a čtyřdenní porci zábavy. Tak se podívejme, jak to nakonec celé dopadlo.

Festival startoval již ve středu 5. července a končil v neděli 9. července v ranních hodinách v Ostravě v Dolních Vítkovicích. Každý den měla v noci vystupovat jedna z hlavních hvězd festivalu. Ve středu to rozjel nizozemský Dj Hardwell, ve čtvrtek kanadský Dj Deadmau5, v pátek australské sesterské duo Nervo a v sobotním finále Dj Tiësto.

V rámci celého festivalu vystoupilo přes 400 Djs, což je uctihodné číslo. V sobotu dorazilo přes 42 tisíc návštvníků a byla zcela vyprodaná kapacita ten den. Největším lákadlem byl právě Dj Tiësto a navíc to byl poslední den festivalu.

Na festivalu si mohli přijít na své fanoušci techno, edm, future, drum&bass, harder styles, reggae a mnoho dalších stylů. Bohužel občas musel každý volit, co uvidí. Protože se kolikrát daní oblíbenci kryli ve stejném čase. Program byl prostě bohatý.

Tým chystající Beats for Love se držel motta “vidět všechno a lépe”. Známá Love stage nabídne fanouškům kvalitnější zážitek díky větším rozměrům scény, a navíc i dvojnásobnému počtu LED panelů oproti minulým ročníkům. Návštěvníkům nabídne také vizualizace v supermoderním formátu 8K. “Hlavní scéna je 62 metrů široká a 30 metrů vysoká, větší stage na daném prostoru postavíme jen těžko. A i díky novým LED panelům ukážeme fanouškům komplexní a vyváženou podívanou,” říká ředitel festivalu Kamil Rudolf.

A hlavní hvězdou festivalu se stává…? To je hrozně individuální otázka, ale z našeho pohledu se tím stalo sesterské duo Nervo. Předvedli skvělou show, parádní interakci s diváky a bylo vidět, že si to prostě užívá publikum i oni. Nasadili vysokou laťku v rámci celého festivalu a byli skvělým závěrem pátečního programu.

Doprovodný program bavil i pomáhal

Zaskvěli se i partneři festivalu, kteří návštěvníkům připravili bohatý doprovodný program. Lidé si mohli vyzkoušet kyslíkovou terapii, alkoholické i nealkoholické nápoje, olizovat se jako Pavlovův pes po ochutnání celosvětové kuchyně, vyfotit si v areálu vysmáté selfie, „kousnout si“ do hudby skrze zvuk vydávající tyč s brčkem, nebo si koupit festivalové propagační předměty.

Právě vedle stánku s merchandisingem mohli fanoušci přispět na charitu Beats for Love, která letos podporovala 10letou Kačenku Bojkovou bojující s následky autonehody. A po zveřejnění prozatímních výsledků sbírky, která vynesla skoro 300 tisíc korun, spadly pořadatelům brady. „Pecka, to je úplně skvostné číslo. Ještě je pořád možné Kačence přispět skrz QR kódy a my pak tu částku ještě navýšíme – ideálně do nějaké hezky kulaté sumy,“ tvrdí s úsměvem šéf festivalu Kamil Rudolf.

9. ročník Beats for Love skončil v Dolních Vítkovicích v neděli nad ránem a pořadatelé vzkazují velkým písmem: „DĚKUJEME!“. Jubilejní desátý ročník festivalu, který bude znovu větší, lepší a nabitější, proběhne v Ostravě od 3. do 6. 7. 2024.

Devátý ročník byl famózní. A rozhodně jsme zvědaví, co přijde příští rok a rozhodně se bude na co těšit. Na čtyřdenní rekapitulaci festivalu se můžete podívat na videu viz. níže.