Bartoška, Langmajer nebo Sokol jako nacističtí důstojníci. Teaser Tajného zákopu má i Hitlera

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Režisér Nenasytné Tiffany a Shokyho & Morthyho je zpět. V listopadu přivede na filmová plátna válečnou novinku Tajný zákop, ve které se představí dost pravděpodobně nejobsazovanější čeští herci současnosti. Roli nacistických důstojníků neodmítli Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Jiří Bartoška, Ondřej Sokol ani Kryštof Hádek. V krátkém teaseru se mihne i Adolf Hitler, upoutávku doprovází první plakát.

Teprve sedmatřicetiletý režisér Andy Fehu patří mezi nejtalentovanější české tvůrce současnosti. V minulosti uvedl do kin šílenou komedii Shoky & Morthy: Poslední velká akce, v roce 2015 debutoval úspěšným hororovým snímkem Nenasytná Tiffany. Andy Fehu stojí také za skvělou seriálovou Pěstírnou (online a zdarma na Streamu) nebo natočil některé epizody legendárního Autobazaru Monte Carlo.

Válka se chýlí ke konci a zatímco část německých důstojníků vede boje s fanatickým přesvědčením až do úplného konce, jiná část začíná myslet na život po válce. Bohatství, které nacisté v průběhu války na různých místech ukryli, pak láká nejen samotné Němce, ale i tajné služby spojenců. Jejich agenti a obávaní commandos se pokusí překonat kruté boje na frontě a německou armádu i obávané gestapo infiltrovat.

„Největší důraz jsme kladli na bojové scény nebo na scény v prostředí gestapa. V nich jsme chtěli zachytit syrovou opravdovost a hrůzu války, válka zde totiž není jen pouhá kulisa pro příběh, ale pro každého z hrdinů je válka realita,“ řekl o filmu režisér Andy Fehu.

Tajný zákop má premiéru v kinech letos v listopadu.

Foto: Bontonfilm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také