Marvel v nejlepší formě, brutální a temný seriál. Tajnou invazi s Nickem Furym hodnotili první recenzenti

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

V pořadí již třetí marvelovkou v tomto roce je špionážní minisérie Tajná invaze, ve které Nick Fury odhalí spiknutí podobu měnících se Skrullů. Vybraní diváci již měli možnost vidět první dvě epizody ze šesti a o své bezprostřední dojmy se podělili na internetu. Jak to tak vypadá, těšit se můžeme na solidní akci, skvělou chemii mezi Furym a Talosem a několik šokujících momentů.

Kritik z The Cine Geek (Rayyan) o prvních dvou epizodách napsal, že jsou dobře napsané a zrežírované, seriál se zpracováním podobá Občanské válce. Seriál popsal jako Andor od Marvelu. Děj díky šesti epizodách odsýpá rychle, nabídne několik obrovských šokujících momentů.

Michael Lee z Geeks of Doom napsal, že série mění pravidla hry a využívá žánr špionážního thrilleru k tomu, aby pronikl do něčeho temného a komplexního. První dva díly podle něj nasadily drsný, ponurý tón, což je příjemná změna oproti obvyklému vzorci. Je to Marvel v nejlepší formě.

Darren Mooney uvedl, že první dvě epizody jsou fajn. Doslechl se, že seriál chce být Andorem od Marvelu, což se mu ale úplně nedaří. Působí spíše jako obyčejný špionážní seriál od ABC s filmovými hvězdami. Rád ale vidí Samuela L. Jacksona v centru dění.


Filmový kritik Zach Pope tvrdí, že Tajná invaze je neuvěřitelná od prvního záběru až po poslední vteřinu druhé epizody. Autor se už teď bere za velkého fanouška série. Přirovnal ji k Aktům X a Invazi zlodějů těl.

Recenzentka Laura z IGN napsala, že seriál je pomalý špionážní thriller. Je opravdu dobrý ve své nepředvídatelnosti. Libí se jí, že nikdo není v bezpečí a nikomu nelze věřit. Olivia Colman je jako vždy vynikající.

Podle Dempseyho Pillota seriál skvěle ukazuje fanouškům, jak to na Zemi vypadá, když nejsou nablízku její nejmocnější hrdinové. Zpočátku trochu pomalejší, přesto špičkové MCU. Tajnou invazi přirovnal ke Carpenterově Věci krát deset.


Erik Davis z Fandaga napsal, že Tajná invaze je špionážní thriller s děsivými intrikami, politickými konspiracemi a skvělými dialogy Nicka Furyho. Hned od začátku se dějí veliké věci. Zamiloval se do Olivie Colman. První dvě epizody jsou prý solidní.

Nick Fury, jakého jsme ještě neviděli. Kritička Manda vyzdvihuje solidní akci a skvělý úvod toho, čeho jsou Skrullové schopni. Mendelsohn a Jackson mají skvělou vzájemnou chemii, která se bude táhnout celým seriálem.

John Rocha označil novinku jako OLD MAN FURY, brutální a temný seriál ze světa MCU, který využívá prostředí špionážního thrilleru k prozkoumání témat přežití a integrace. Nechybí šokující momenty a násilí. Olivia Colman hraje opravdu skvěle.

Skutečně napínavá jízda s několika velkými zvraty, které vás udrží v napětí. Je to napínavý špionážní příběh ze staré školy s vysokými sázkami a konspirací, takže je to hodně pomalé. Pokud tomu přijdete na chuť, je to fakt super, hodnotí první dvě epizody Rohan z Comic Book Movie.


Dva díly má za sebou také Barry Hertz. Podle něj jde zatím o nejhorší marvelovský seriál. Výborní herci se prý trápí s příšernými dialogy. Jackson vypadá obzvlášť vyčerpaně.

Nadcházející seriál Tajná invaze se odehrává v současnosti. Nick Fury v něm odhalí spiknutí podobu měnících Skrullů, kteří mají v plánu proniknout do nejmocnějších pozic po celém světě. Jeho tým se bude muset spojit, aby této invazi zabránil. Nejen jemu samotnému však půjde o holý krk. Společně závodí s časem, aby zabránili válce a zachránili lidstvo. V šestidílné minisérii se vrátí Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn a Cobie Smulders. V seriálu se objeví také Emilia Clarke ze Hry o trůny.

Šestidílná Tajná invaze má premiéru na Disney+ 21. června.

Foto: Marvel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také