Správně přepálený humor, bláznivé zvraty. První diváci hodnotí Alibi na klíč: Den D jako zatraceně dobrou komedii

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Francouzské komedie byly, jsou a snad ještě na dlouhá léta dopředu budou důležitou veličinou ve světě filmu. Blíží se tuzemské uvedení nového sequelu úspěšné komedie Alibi na klíč od úspěšného komika, herce a režiséra Philippe Lacheau, kterého jsme u nás v redakci nazvali nekorunovaným novým králem francouzské komedie. Není proto od věci podívat se jaké ohlasy snímek, který byl ve Francii uveden kin již v únoru…

První šťastlivci, kteří měli snímek možnost vidět v Česku, hovoří o správně přepáleném humoru, gagy nabitých scénách a bláznivých zvratech. Někteří jej dokonce ve srovnání s jedničkou hodnotí jako lepší. V zásadě se má jednat o nenáročnou, ale zatraceně povedenou komedii, která staví zejména na situačním humoru. Jednoduchý, přímočarý děj, který si na nic nehraje. Tak alespoň hovoří první komentáře na databázi ČSFD.

Na IMDb pak Alibi na klíč: Den D získalo vyšší průměrné hodnocení než jeho předchůdce (6,7 oproti 6,5). Na serveru SensCritique se pak hodnocení rovněž pohybuje nad průměrem a kritiku dostává mimo jiné za to, že se neopakuje originalita jedničky (což se ovšem u pokračování tak nějak očekávat dá. Vyzdvihováno je pak nabitější obsazení a kadence vtipů. Snímku má taky pomáhat velká energičnost herců.

Alibi na klíč: Den D je pokračováním úspěšné francouzské komedie z roku 2017, které i tentokrát natočil režisér a herec v jedné osobě Philippe Lacheau. Hlavní hrdina Greg, který měl se svými kumpány agenturu na výrobu alibi, se rozhodne požádat svou dívku snů o ruku, ovšem její láskyplné „ano“ má jednu podmínku. Na svatbě chce konečně poznat Gregovy rodiče. Jeho otec je ovšem kriminálník a matka hvězdou erotických filmů. Greg proto musí s kamarády ještě naposledy oživit agenturu a pro poslední alibi najít falešné rodiče. Jenže pak se na scéně objeví jeho skuteční rodiče…


V kinech se na tuto bláznivou komedii podíváte již od 15. června.

Foto: Bontonfilm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také