Recenze: Soundbar Sonos Beam 2 disponuje technologií Dolby Atmos. Stojí za to?

Přečtěte si

Autor

Martin Pevný
Martin Pevný
šédredaktor

Sonos Beam 2 disponuje Dolby Atmos a v současné době patří mezi oblíbené soundbary ve střední třídě. Podívali jsme se tomuto lišákovi na zoubek.

Sonos je výrobcem spotřební elektroniky se sídlem ve Spojených státech amerických od roku 2002. V roce 2021 otevřeli svoji první značkovou prodejnu v České republice v Praze.

Vyplatí se sám o sobě Dolby Atmos? Určitě! Filmy působí živěji a máte větší pocit pohlcujícího zvuku kolem vás. Navíc tento soundbar dokáže vytvořit prostorový zvuk Dolby Atmos bez použití vrchních reproduktorů. Testovali jsme jej na všech streamovacích službách (Netflix, Disney+, SkyShowtime, HBO MAX, Apple+, Prime Video či VOYO) a zvuk vždy zněl skvěle. Jedinou neduhou, což nepřikládáme chybě soundbaru, bylo, že při přehrávání staršího blu-ray filmu z konzole Playstation 5 zvuk nebyl vyvážený. Ale s tím si lehce poradila Sonos aplikace v telefonu, která dokázala vyrovnat automaticky škálu zvuku pomocí svého nástroje.

Pokud jde o hudbu, tak i přes svůj menší rozměr nepřestává překvapovat a přináší vyvážený a zároveň dynamický zvuk, který byl z YouTube i Spotify čistý i dobře vybalancovaný. Navíc si můžete upravit v aplikaci výšky či basy, avšak škoda absence grafického equalizeru či samotného bluetooth.

Sonos Beam 2 se snadno nastavuje pomocí aplikace pro iOS nebo Android. Pouze aplikace pro iOS má však funkci Trueplay, která kalibruje soundbar podle vaší místnosti. Pokud máte dostatek financí, můžete si k reproduktoru dokoupit dva bezdrátové reproduktory Sonos One, které umístíte na opačnou stranu místnosti a vytvoříte si tak zcela reálný prostorový zvuk. Zajímavostí je, že si můžete tyto zadní reproduktory nastavit na plný zvuk (dostanete tak stejnou hlasitost jako z předního soundbaru) nebo na pozadí (kdy získáte jemnější prostorový zvuk.

Soundbar má plastovou mřížku, která se čistí a udržuje lépe než látkový kryt původního modelu. Díky tomuto vylepšení má druhá generace také stejný vzhled jako větší a dražší Sonos Arc. Je stejně velký jako původní model a má stejné konektory (HDMI eARC a Ethernet). Sonos Beam 2 se dodává v černé nebo bílé barvě a můžete jej připevnit na zeď pomocí volitelného držáku.

Velkou výhodou bezdrátových reproduktorů je, že spolu komunikují skrze domácí Wi-Fi síť. Na všech Sonos reproduktorech tedy můžete přehrávat to stejné, nebo si na každém z nich pustíte něco jiného, když je máte například v dalších místností.

Všechny reproduktory disponují zabudovaným mikrofonem, tudíž jej můžete ovládat o pomocí hlasových asistentů, mezi které patří například Amazon Alexa, Google Assistant či Sonos Voice Control.

Verdikt: Pokud hledáte kvalitní soundbar ve střední třídě a máte menší prostor, tak je pro vás Sonos Beam 2 ideální volbou. Přináší kvalitní vyvážený zvuk. Za měsíc testování se ani jednou nestalo, že by soundbar nereagoval nebo měl nějaké prodlevy. Fungoval zcela bezchybně. Takže ve všech směrech hodnotíme na jedničku. Pokud však máte větší prostor nebo rodinný dům, tak už by stálo za zvážení přemýšlet o vyšším modelu Sonosu Arc, ale na ten se podíváme někdy příště.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také