Když se vyvolávání ducha vymkne kontrole. Děsivé Talk to Me má být hororovou událostí roku

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Kvalitních hororů není nikdy dost, tento v kinech ale zřejmě neuvidíme. Australské Talk to Me sbírá po světě nadšené ohlasy, česká distribuce tento originální počin (již z roku 2022) zatím ignoruje. Chválenou duchařinu, která už v traileru vypadá naprosto děsivě, snad v budoucnu potkáme alespoň na streamu.

Vyvolávání duchů se stalo nejzábavnější částí místních večírků a dospívající Mia, která se chce rozptýlit v den výročí matčiny smrti, je odhodlaná se zapojit. Když se její skupinka přátel sejde na další nezřízené seanci s tajemnou nabalzamovanou rukou, která slibuje přímou linku k duchům, nejsou připraveni na to, co bude následovat. Když se hranice mezi světy hroutí a Miu stále častěji pronásledují znepokojivé nadpřirozené vize, na návrat k normálnímu životu je už možná pozdě.

Talk to Me od úspěšné společnosti A24 mělo premiéru na prestižních festivalech Sundance a Berlinale, kde posbíralo velmi kladné recenze. Horor na RottenTomatoes hodnotilo již přes šedesát uživatelů, skóre zatím ukazuje fantastických 97 procent. Téměř pět set hodnocení pak snímek zaznamenal na IMDB (7,4 z deseti).

Film bude uveden do klasické distribuce 27. července, Česko ale mezi vybranými zeměmi nefiguruje.

Foto: A24

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také