Animovaný čmelák provází českým filmem Tajemství a smysl života. Tvůrci slibují filmovou událost roku

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Režisér Petr Vachler stojí za komedií Doblba!, pro Netflix dokonce natočil dokumentární minisérii Přísně tajné projekty UFO: Odtajněno. Jak ale uvádí distributor Falcon, Petr Vachler již deset let pracuje na multižánrovém filmu Tajemství a smysl života. Čerstvá upoutávka však přinejmenším budí rozpaky. Falcon na svých stránkách slibuje filmovou událost roku 2023, komentáře k filmu ale mluví o přesném opaku.

Osobitý tvar animovaného, hraného i dokumentárního snímku představuje divákům světoznámé filozofy, vědce, duchovní osobnosti a společně s herci, herečkami a jedním netradičním čmelákem chce provést snovou krajinou nejen jejich vlastních životních příběhů. Podle Falconu filmová událost roku 2023 v podobě ojedinělého multižánrového filmu natáčeného v průběhu deseti let.

Ve filmu Tajemství a smysl života se představí Jan Budař, Josef Polášek, Barbora Seidlová, Andrea Růžičková, Aneta Krejčíková a mnoho dalších.

Premiéra filmu byla stanovena na 23. listopadu.

Speciální video

O projektu informovalo již speciální čtyřminutové video uvedené v říjnu minulého roku. Na otázku smyslu života v něm odpovídají světové osobnosti, od učitelů až po kvantové fyziky. V tomto speciálu se rovněž objevily záběry z natáčení samotného snímku.

Oficiální teaser trailer

„Jeden z realizačně a postprodukčně nejdéle připravovaných filmů v novodobé české historii Tajemství a smysl života nabízí budoucím divákům svůj první teaser. Navzdory avízovanému Janu Budařovi v hlavní roli se ústřední postavou celého více než dvouhodinového opusu Petra Vachlera zdá být animovaný Čmelák (je ostatně jedinou tváří oficiálního plakátu filmu). V teaseru symbolicky odkrývá opony jednotlivých příběhových linek a kvalita animace tohoto netradičního průvodce dějem je beze sporu přesvědčivá,“ píše distributor filmu Falcon k uvedení první upoutávky.

Foto: Falcon

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také