Nový stupeň brutality. Korejský sci-fi horor Project Wolf Hunting spotřeboval přes dvě tuny umělé krve

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Korejská tvorba zažívá skvělé časy na Netflixu, výborné korejské tituly ale přicházejí také do kin. Nadmíru chválený sci-fi horor Project Wolf Hunting sice o českou distribuci ani nezavadil, přesto jste o něm možná už slyšeli. Splatter z roku 2022 přinesl naprosto nový stupeň brutality, tvůrci tohoto počinu o něm prozradili, že během natáčení spotřebovali dvě a půl tuny umělé krve. Trailer slibuje bezkonkurenčně krvavý mix akce, hororu a neutuchající zábavy.

Poté, co vydání zločinců z Manily překazil sebevražedný útok na letišti, se úředníci rozhodli, že další skupina zločinců bude přepravena po moři. Pod přísnou ozbrojenou ochranou se nebezpeční trestanci na palubě nákladní lodi spojí v koordinovaném pokusu o útěk, který brzy přeroste v krvavou vzpouru. Když však uprchlíci pokračují v brutálním tažení teroru, brzy zjistí, že ani ti nejzarputilejší z nich nejsou v bezpečí před hrůzou, kterou nevědomky rozpoutali v podpalubí.

Project Wolf Hunting, který se na RottenTomatoes chlubí nadšenými recenzemi (88 procent a přes 40 hodnocení) měl světovou premiéru již loni v září na festivalu v Torontu, odkud rovnou putoval také do jihokorejských kin. V únoru 2023 se snímek objevil v digitální podobě, Česká republika se ale oficiálnímu uvedení zatím vyhýbá. To nicméně nezabránilo více jak třem stovkám divákům, aby film ohodnotilo na Česko-slovenské filmové databázi (prozatím 61 procent). Film je v současné době dostupný na americké streamovací službě Screambox.

Foto: The Contents ON
Foto: The Contents ON

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také