Nalezli panenku a život se jim změnil v peklo. Duchařský horor The Communion Girl nahání hrůzu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Španělský režisér Víctor García nikdy netočil ty nejlepší horory, tentokrát se mu však pod ruky dostal projekt, ke kterému napsal scénář Guillem Clua, autor Kůže v ohni nebo seriálu Nevina z produkce Netflixu. Hororová novinka La niña de la comunión (The Communion Girl) má poměrně slibný trailer, který ocení nejeden fanoušek žánru a děsivých panenek.

Příběh hororu se odehrává na konci 80. let ve Španělsku. Sara se snaží zapadnout mezi ostatní teenagery v malém městečku v provincii Tarrgona. Kéž by byla víc jako její extrovertní nejlepší kamarádka Rebe. Jednoho večera, po cestě domů z nočního klubu, objeví panenku v bílých šatech. A v tu chvíli začíná jejich noční můra.

Španělský horor měl domácí premiéru již v únoru tohoto roku a vyšel také v digitální podobě. Film doprovázejí poměrně rozporuplné reakce, čeští diváci jej ale označili za sympatickou duchařinu a pro milovníky žánru skvělou volbou na večer. Bez debat jde o nejlepší film režiséra Víctora Garcíy (Zrcadla 2, Smrtící romance). Na ČSFD tento snímek hodnotilo přes 80 uživatelů, skóre ukazuje 54 procent. Obdobný výsledek lze najít na IMDB, kde horor posbíral už téměř pětistovku hodnotících.

Foto: Warner Bros.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také