Taika Waititi má nejzábavnější trailer roku. Next Goal Wins jako novodobé Kokosy na sněhu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Taika Waititi má velmi osobitý smysl pro humor. Dokázal to ve filmech o Thorovi nebo v komediích Co děláme v temnotách a Králíček Jojo. Jeho nejnovější režijní počin Next Goal Wins (Aspoň jeden gól) vypráví o nejhorším národním fotbalovém týmu, který si pod svá křídla vezme oblíbený herec Michael Fassbender. Snímek inspirovaný skutečnými událostmi neskutečně baví v prvním traileru, přirovnání k legendárním Kokosům na sněhu je rozhodně na místě.

Snímek Next Goal Wins se inspiroval skutečnými událostmi, které mohou být divákům známé již z britského stejnojmenného dokumentu z roku 2014. Příběh se točí okolo národního fotbalového týmu Americké Samoy, která drží nechvalný rekord v počtu inkasovaných gólů během jediného zápasu – kvalifikace MS s Austrálií (31-0). Jejich nový trenér Thomas Rongen v podání Michaela Fassbendera udělá cokoliv, aby z prohrávajících a neschopných fotbalistů udělat úspěšný tým, který to dotáhne až na Světový šampionát. Nebo alespoň, aby jeho svěřenci vstřelili jednu branku.

V hlavní roli snímku Next Goal Wins se objeví již zmíněný Michael Fassbender. Roli však převzal po Armiem Hammerovi, který z projektu odstoupil, když o něm vyplavalo několik kontroverzních informací o kanibalismu a sexuálním násilí. Mohutné přetáčky ale nebyly jediným problémem pro Taiku Waititiho, celý projekt totiž zpomalila následná covidová opatření. Film naštěstí všechna zakopnutí ustál a na jeho uvedení do kin se budeme velmi těšit.

Next Goal Wins má premiéru v kinech 7. prosince.

Foto: Searchlight Pictures

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také