Hercule Poirot řeší vraždu na duchařské seanci. Hororový trailer A Haunting in Venice

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Hercule Poirot už vyřešil Vraždu v Orient expresu a Smrt na Nilu, nyní ho čeká další případ. Skutečný horor. Proslulý belgický detektiv se bude muset vrátit z důchodu, aby vyřešit děsivé zabití během duchařské seance. Hororový trailer slibuje temnou podívanou a konečně méně známou adaptaci Agathy Christie.

Film A Haunting in Venice vychází z knihy Agathy Christie Viděla jsem vraždu (Hallowe’en Party) z roku 1969, není však přímou adaptací. Děj se odehrává v Benátkách za druhé světové války o Halloweenu, přičemž v centru nového případu bude vražda na večírku, kam byl proslulý detektiv Hercule Poirot pozván. Tváří v tvář děsivému zločinu se bude muset slavný detektiv vrátit z důchodu.

Agatha Christie zůstává nejprodávanější autorkou všech dob a královnou detektivek. Její příběhy byly nesčetněkrát adaptovány pro filmové plátno a jsou hlavním zdrojem inspirace pro detektivní filmy ještě dlouho po její smrti. V nedávné době se slavnou autorku inspirovaly snímky Na nože nebo Zlý časy v El Royale. A Haunting in Venice je volným pokračováním úspěšných snímků Vražda v Orient expresu a Smrt na Nilu, ve kterých hraje a za kamerou stojí Kenneth Branagh.

Hercule Poirot v podání Kennetha Branagha vždy řešil případy za doprovodu hvězdné herecké sestavy. Nejinak tomu bude i tentokrát, v hlavních rolích se totiž představí čerstvá držitelka Oscara Michelle Yeoh, Kelly Reilly, Jamie Dornan nebo Tina Fey.

A Haunting in Venice má premiéru v kinech 14. září.

Foto: 20th Century Studios

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také