Desáté Hladové hry začínají. Emotivní trailer představuje znovuzrozené Hunger Games

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Hunger Games se vracejí na scénu po dlouhých osmi letech. Příběh Katniss Everdeenové považujeme za uzavřený, nadcházející snímek Hunger Games: Balada o ptácích a hadech nás bere do minulosti, přesněji do doby, kdy se konal teprve desátý ročník her na život a na smrt. Trailer představuje nové tváře, velmi ale připomíná původní snímek z roku 2012.

Děj se odehrává před 64 lety od první knížky a popisuje příběh mladého Coriolanuse Snowa (později v trilogii jako prezident Panemu). Ten má za úkol trénovat Lucy Gray, dívku z 12. kraje, která se chystá na boj v 10. Hladových hrách. Snow je zprvu zklamán, protože dostal na povel nejméně pravděpodobného vítěze, ale postupně zjišťuje, že Lucy oplývá mnohými schopnostmi, které by jí mohly pomoct hry vyhrát. A nejen z toho důvodu se rozhodne za ni bojovat.

První filmový prequel Hunger Gumes natočil zřejmě ten nejpovolanější muž, režisér Francis Lawrence, který stojí za třemi předešlými filmy, na kontě však má také oblíbeného Constatina s Keanu Reevesem nebo legendární sci-fi Já, legenda. Balada o ptácích a hadech představí v hlavních rolích vycházející hvězdy Rachel Zegler (West Side Story) a Toma Blytha, v těch vedlejších potom dobře známé – Petera Dinklageho, Violu Davis nebo Jasona Schwartzmana.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech má premiéru v kinech 16. listopadu.

Foto: Lionsgate

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také