Nepředvídatelné a svěží. Trailer šestého Černého zrcadla se vydává do neznáma

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Fanoušci seriálu Black Mirror (Černé zrcadlo) čekají na novou sezónu už dlouho, přesněji čtyři roky. To znamená, že nové díly budou jako obvykle přivítány s velkým očekáváním. Šestá série, která bude mít premiéru už letos v červnu, se představila v teaseru slibujícím velmi zajímavé věci, spoilerům se naštěstí šikovně vyhnul.

Britské Černé zrcadlo (původně vysílané na Channel 4) je antologií samostatných příběhů, zasazených do blízké budoucnosti. Tak blízké, že se v mnoha ohledech prolíná s dobou, kterou právě prožíváme. Mrazivě černohumorná série se prostřednictvím technologicko-paranoidního podobenství zamýšlí nad nečekanými a často nezamýšlenými důsledky prudkého rozvoje technologií a velmi trefně zachycuje těkavý neklid současného moderního světa.

Salma Hayek v Černém zrcadlu. Zdroj: Netflix

Tvůrce seriálu Charlie Brooker se pouští do nových prvků, vydává se na místa, kam si slíbil, že se nikdy nevydá, a rozšiřuje parametry antologického seriálu. „Vždycky jsem měl pocit, že by se v Černém zrcadle měly objevovat příběhy, které jsou od sebe zcela odlišné. Měl by to být seriál, který nelze snadno definovat a který se může neustále znovu objevovat. Takže částečně jako výzvu a částečně proto, abych udržel věci svěží pro mě i pro diváky, jsem tuto sezónu začal tím, že jsem záměrně vyvrátil některé ze svých vlastních základních předpokladů o tom, co lze očekávat.“

Ani tentokrát nebude nouze o filmové a seriálové hvězdy. V šesté sérii Černého zrcadla se představí například Aaron Paul, Zazie Beetz, Salma Hayek, Josh Hartnett, Annie Murphy, Michael Cera, nebo Kate Mara.

Šestá řada Černého zrcadla má premiéru na Netflixu v červnu tohoto roku. Přesnější datum bude ještě upřesněno.

Foto: Netflix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také