ANIFILM 2023 se uskuteční na začátku května

Foto: Znělka k Anifilmu 2023

Festivaly se postupně probouzejí k životu a ANIFILM není výjimkou. Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM proběhne v Liberci ve dnech 2. až 7. května.

Co vše se na festivalu uskuteční?

Festival ANIFILM není jen tak ledajaký festival. Tento ročník představí nejnovější trendy, postupy, technologie a animační techniky. Podpoří probíhající i nové animační projekty, tvůrce, producenty a distributory. Poskytne prostor pro pozitivní výměnu a navazování kontaktů mezi filmovými profesionály z celého světa. Především je určený všem příznivcům animace, včetně tvůrců a filmových profesionálů, studentů, učitelů, filmových teoretiků a dětí. Anifilm si klade za cíl dlouhodobě reprezentovat a propagovat Českou republiku ve světě.

Festival pořádá OBČANSKÉ SDRUŽENÍ PRO PODPORU ANIMOVANÉHO FILMU z.s. / OSPAF, jehož účelem sdružení je rozvoj a zachování kulturního dědictví českého animovaného filmu. Usiluje o popularizaci animovaného filmu v kulturní, ekonomické a společenské oblasti.

Na co se v letošním ročníku můžete těšit?

Festival nám nabídne mezinárodní soutěže a premiérová uvedení. Porota vybere v kategoriích celovečerních, krátkých a studentských filmů. Dále si zasoutěží abstraktní a nenarativní animace, videoklipy, VR filmy a počítačové hry. Můžete se těšit na japonské animace, přednášky, prezentace a workshopy. Volně se také můžete zúčastnit na divácké hity pod širým nebem na náměstí Dr. E. Beneše. Na festivalu nebude chybět game zóna, VR kino, různé výstavy a koncerty, programy pro děti a mnoho dalšího.

Kromě jiného se také 5. května pořádá Creatoola Animarket, kde vám nabídnou až stovky volných pozic. Nabízet je budou studia v kreativních oborech animace, games a VFX. Akce One2One proběhne v rámci Creatoola Animarketu 5. května od 12 do 16 hodin. Budete mít možnost se během několikaminutových setkání pobavit o tom, co děláte a o svých záměrech, s producenty a studii, ale také poznat další kolegy z branže na osobní úrovni. Lze se přihlásit do 20. dubna.

Neváhejte se tedy ukázat za dva týdny na festivalu Anifilm v Liberci ve dnech od 2. května do 7. května.

Foto: Anifilm