10 úžasných filmů na Netflixu, o kterých možná nevíte

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Na Netflix nedávno doputoval loňský akční bollywoodský nářez RRR, který si letos z Oscarů odnesl sošku za nejlepší původní píseň. Film trestuhodně vyšel bez českých titulků (na Netflixu je tedy k vyhledání pouze v anglickém rozhraní). Pokud ovšem zrovna nemáte chuť na jeden z nejvýraznějších filmů minulého roku, přinášíme další výběr filmů z Netflixu, o kterých možná nevíte. Nechybí v něm čerstvě uvedená pravěká rodinka Croodsovi 2, slovenský Dům z roku 2011 nebo japonské drama Mother.

Boží ruka (titulky)

V Neapoli 80. let mladý Fabietto žije láskou k fotbalu. Potom přijde rodinná tragédie, která ho navede na nejistou, ale slibnou dráhu filmaře. Film Paola Sorrentina o jeho vlastním dospívání získal na festivalu v Benátkách dvě ceny, včetně Velké ceny poroty.

Croodsovi: Nový věk (dabing)

Při hledání nového domova objeví Croodsovi dobře střežený ráj vynalézavé rodiny Lepšíkových. Když ale zničehonic dojdou banány, idylka jim rychle skončí. Hlasové obsazení jedničky z roku 2013 v tomhle pokračování posílili Peter Dinklage, Leslie Mann a Kelly Marie Tran.

Dívka a moře (dabing)

Houževnatá mladá Australanka si jde odhodlaně za svým snem a musí překonat velký strach, aby jako nejmladší člověk na světě sama obeplula celou zeměkouli. Inspirativní drama podle skutečnosti, kde hraje Teagan Croft z DC seriálu Titans.


Dům (slovenský)

Foto: Continental film

Oddaný táta staví na dvoře dům pro svoji mladší dceru. Jenže ta se nemůže dočkat toho, až bude moct zvednout kotvy a vydat se do světa. Tohle rodinné drama získalo Českého lva pro nejlepší herečku ve vedlejší roli a taky nominaci pro nejlepšího herce.

Mother (titulky)

Shuheiova zmatená matka se cítí ohrožená světem, který nemůže přizpůsobit svým pokřiveným představám, a uvrhne celou rodinu do neštěstí. Za dojemné ztvárnění hlavních postav získali herci od Japonské akademie ocenění pro objev roku a nejlepší herečku.

Půlnoční expres (titulky)

Foto: Columbia Pictures

Americký student Billy Hayes byl v roce 1970 zatčen za pašování dvou kilogramů hašiše z Turecka a před sebou měl až 30 let pobytu v místním vězení. Toto drsné drama získalo šest nominací na Oscara a zvítězilo v kategoriích za nejlepší scénář a nejlepší hudbu.


RRR (bez češtiny)

Fiktivní příběh o dvou legendárních revolucionářích a jejich cestě z domova, než se ve 20. letech 20. století pustili do boje za svou zemi. Akční nářez z Bollywoodu získal letos Oscara za nejlepší původní píseň.

The Foreigner (titulky)

Zasmušilý majitel restaurace, který přišel o dceru při teroristickém útoku, se rozhodne vypátrat totožnost viníků a vykonat pomstu. Akční thriller režiséra Martina Campbella (Casino Royale), ve kterém si zahráli Jackie Chan a Pierce Brosnan.

Vítejte v džungli (titulky)

Foto: Universal Pictures

Lovec odměn, který se už těší na důchod a restauraci, kterou si otevře, se zamotá do svého posledního úkolu: dostat nezdárného synka svého šéfa z amazonské džungle. V tomhle akčním hitu se Dwayne Rock Johnson ocitá v souboji s věčným padouchem Christopherem Walkenem.

Zásek (dabing)

Během pandemie platí v Paříži přísný lockdown a potrhlí obyvatelé jednoho činžáku si musí zvyknout na nový život. A taky jeden na druhého. Natočil Dany Boon, který si v tomhle milém příběhu o životě v karanténě i zahrál po boku Yvana Attala a Liliane Rovère.


Další: 10 Netflix filmů s nejvíce Oscarovými zářezy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také