10 nejsledovanějších filmů na Netflixu všech dob

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Netflix drží statistiky sledovanosti v tajnosti, pro tentokrát ale udělal výjimku. Oficiální žebříček nejsledovanějších filmů největší streamovací služby, který byl sestaven podle hodin přehrání za prvních 28 dní od premiéry, ovládla akční komedie Red Notice, druhé a třetí místo patří snímkům K Zemi hleď a V pasti. Všechny filmy pochází z produkce Netflixu.

  • Více jak tříhodinový Irčan Martina Scorseseho měl značnou výhodu, jde o nejdelší film ze žebříčku.
  • The Gray Man umístěný na páté příčce je zřejmě nejdražším Netflix filmem všech dob. Z velké části na natáčel v České republice.
  • Všechny filmy v žebříčku mají na Netflixu český dabing kromě thrilleru V pasti se Sandrou Bullock.
  • Sandra Bullock a Ryan Reynolds figurují v žebříčku hned dvakrát.
  • Nejnovějším filmem v žebříčku je Na nože: Glass Onion (prosinec 2022), nejstarším V pasti (prosinec 2018).

10. Irčan | 214, 5 milionů hodin

V tomhle kritiky uznávaném filmu Martina Scorseseho nájemný zabiják Frank Sheeran vzpomíná na tajemství, která střežil jako věrný člen zločineckého klanu Bufalinových. Nominace na 10 Cen Akademie včetně nejlepšího filmu, nejlepší režie a herce ve vedlejší roli (Al Pacino a Joe Pesci).

9. V nemilosti | 214, 7 milionů hodin

Žena odsouzená za vraždu se po propuštění z vězení nedočká odpuštění, a tak se vydává hledat svoji mladší sestru, kterou kdysi musela opustit. Drsné drama v režii Nory Fingscheidt. Hrají Sandra Bullock, Viola Davis, Vincent D’Onofrio a Jon Bernthal.

8. Zranitelná srdce | 228, 6 milionů hodin

Nadějná písničkářka se z rozumu provdá za mariňáka, který má brzy odjet do války. Po tragické události ale jejich fiktivní vztah čeká krutá realita. Strhující a dojemný romantický film, ve kterém mezi Sofií Carson a Nicholasem Galitzinem přeskočí jiskra.

7. Vyproštění | 231, 3 milionů hodin

Ostřílený žoldák má zachránit syna drogového bosse uneseného do Bangladéše. Akce se ale změní v závod o přežití a on musí navíc nahlédnout do svého nitra. Chris Hemsworth v akčním thrilleru, scénář napsal Joe Russo, režisér Avengers: Endgame.

6. Projekt Adam | 233 milionů hodin

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. Sci-fi dobrodružství od Shawna Levyho (Free Guy). Hrají Ryan Reynolds, Zoe Saldaña, Mark Ruffalo a Jennifer Garner.

5. The Gray Man | 253, 8 milionů hodin

Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. Akční thriller od bratrů Russoových, ve kterém hrají Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas a Regé-Jean Page.

4. Na nože: Glass Onion | 279, 7 milionů hodin

Proslulý detektiv Benoit Blanc vyrazí do Řecka rozmotat spletitou záhadu, ve které figuruje jeden miliardář a nesourodá parta jeho přátel. Daniel Craig v čele hvězdného obsazení v druhé detektivce ze série Na nože. Režíruje Rian Johnson (Star Wars VIII).

3. V pasti | 282 milionů hodin

Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. Sandra Bullock v napínavém thrilleru podle románu Joshe Malermana. Režíruje držitelka Oscara Susanne Bier.

2. K zemi hleď! | 359, 7 milionů hodin

Dva astronomové vyrážejí na mediální turné, aby varovali lidstvo před smrtící kometou, která se řítí přímo na planetu Zemi. Zdá se ale, že to nikoho nezajímá. Komedie Adama McKaye, ve které si zahrály hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep a Jonah Hill.

1. Red Notice | 364, 7 milionů hodin

Psycholog z FBI musí spojit síly s nejhledanějším zlodějem uměleckých předmětů na světě, kterému jde po krku. Jinak totiž nedostane podvodnici, co je pořád o krok napřed. Vtipné a zábavné akční dobrodružství, ve kterém se po celém světě nahánějí Dwayne Johnson, Ryan Reynolds a Gal Gadot.

Další: 12 očekávaných Netflix novinek v březnu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také