Šťastně až na věky: 5 tváří lásky v třaskavém dokumentu

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Pohled na to, co je vlastně vztah a partnerství se liší nejen v souvislosti s kulturou, vyznáním, nebo národností, ale i člověk od člověka. V dokumentárním snímku režisérky Jany Počtové se divákům představuje pět příběhů pro většinovou společnost odlišného pojetí lásky. Dojde na otevřené manželství, polyamorii nebo milenecký poměr. To vše u několika protagonistů různých věkových skupin, pro něž je takto zvolený styl života naplňující. Snímek se nám představuje ukázkou, na kterou se můžete podívat níže…

Témata, jež počin zpracovává mohou být pro leckoho obtížně stravitelná, o to víc jde o zajímavý náhled na problematiku optikou lidí, kteří mají rozhodně jiné, než většinové smýšlení. Ostatně proč by spokojený a funkční vztah ve 21. století měl být nutně jen mezi mužem a ženou? Tyto a mnohé další otázky se snaží nastínit a případně i zodpovědět či poskytnout subjektivní závěry snímek, složený na základě několikaletého pozorování protagonistů a protagonistek.

Dokumentaristka Jana Počtová natočila svůj třetí film o vztazích, ve kterém mapuje rozličné podoby lásky a vztahů. Polyamorie, otevřený vztah, láska přes internet nebo dlouholetý vztah se zadaným partnerem.

Režisérka sleduje v dokumentu Šťastně až na věky pět příběhů lidí, kteří se rozhodli hledat své štěstí v jiných partnerských soužitích, než je běžné. „Jak vypadají partnerské vztahy 21. století? Přestává monogamní model muž a žena v dnešní době stačit? Nejsou podoby lásky ve skutečnosti rozmanitější než ty, které společnost akceptuje jako normu?“, ptá se Jana Počtová.

Dokumentární snímek Šťastně až na věky režírovala Jana Počtová. V kinech jej od 16. února uvede Bontonfilm. O kameru se postaral Jakub Halousek, hudbu složil Ondřej Sifon Anděra.

Zdroj: Bontonfilm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také