10 prozatím nejsledovanějších filmů na Netflixu v roce 2023

Foto: Rychle a zběsile 9 (Universal Pictures), Bledé modré oko (Netflix), Jan Žižka (Bioscop)

Kvalita v tomto případě nerozhoduje. Mezi nejsledovanějšími filmy na Netflixu v Česku (po téměř dvou měsících roku 2023) nechybí akční Rychle a zběsile 9, jeden z nejslabších dílů série vůbec, mizerně přijatá komedie Z jiného těsta, ve které si zahráli Jonah Hill a Eddie Murphy nebo jeden z nejslabších českých filmů roku 2021 – Láska na špičkách. Nejsledovanějším filmem je prozatím Jan Žižka. Statistiky nepochází přímo od Netflixu, nýbrž serveru, který se věnuje streamovacím službám velmi detailně, FlixPatrol.

10. U tebe nebo u mě?

Debbie a Peter jsou každý z jiného těsta. Když si ale tihle nejlepší kamarádi prohodí na týden domov, vyzkouší si život toho druhého a možná z toho bude i něco víc. Romantická komedie s Reese Witherspoon a Ashtonem Kutcherem.

9. Narvik

Za druhé světové války zuří bitva, která se označuje jako Hitlerova první porážka. Norský voják se během ní vrací domů, kde se o svojí manželce dozví nečekanou věc. Napínavé norské drama, kde si zahrál Carl Martin Eggesbø.

8. Rychle a zběsile 9

Dominic Toretto se svojí partou musí zmařit ďábelský plán geniálního zločince, kterým je shodou okolností jeho vlastní bratr. V sázce je totiž osud celé planety. Další pokračování oblíbené filmové série, ve které si po boku Vina Diesela a dalších zahrál i John Cena.

7. Dívka a moře

Houževnatá mladá Australanka si jde odhodlaně za svým snem a musí překonat velký strach, aby jako nejmladší člověk na světě sama obeplula celou zeměkouli. Inspirativní drama podle skutečnosti.

6. Známi neznámí

Parta přátel si na silvestra zahraje nevinnou hru, při které ale vyjdou najevo zdrcující tajnosti a lži. Český remake italského snímku Naprostí cizinci, který se dočkal desítek předělávek po celém světě.

5. Bledé modré oko

Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. Christian Bale po boku Harryho Mellinga v mysteriózním thrilleru Scotta Coopera podle úspěšného románu Louise Bayarda.

4. Z jiného těsta

Každý pochází z úplně jiného prostředí a teď je čeká první setkání s rodiči toho druhého. Přežije jejich vztah tuhle náročnou zkoušku? Komedie o mileniálech z LA. Komedie s Eddiem Murphym a Jonahem Hillem. Ten s režisérem Kenyou Barrisem napsal i scénář.

3. Láska na špičkách

Bývalá primabalerína se přestěhuje na venkov, aby tam pro svoji rodinu vybudovala nový domov. Odvážné plány jí ale naruší série nečekaných událostí. Vica Kerekes ve filmu Petra Zahrádky, režiséra Chlapa na střídačku.

2. Na nože: Glass Onion

Proslulý detektiv Benoit Blanc vyrazí do Řecka rozmotat spletitou záhadu, ve které figuruje jeden miliardář a nesourodá parta jeho přátel. Daniel Craig v čele hvězdného obsazení v další detektivce Riana Johnsona.

1. Jan Žižka

Čestný velitel žoldáků se chopí šance naplnit svůj osud a pustí se do boje s Řádem německých rytířů i Svatou říší římskou. Nejdražší český film v historii natočil Petr Jákl. Do hlavních rolí byly obsazeny hollywoodské hvězdy.