Medvěd na koksu: Nejvtipnější filmový medvěd v traileru

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

U některých filmů je název rafinovaný, někdy se vztahuje k ději, a jindy vám zase o filmu sdělí vše, co o něm potřebujete vědět. Není asi třeba zdůrazňovat, že Medvěd na koksu se řadí do třetí jmenované kategorie. Vraždící chlupaté monstrum na drogovém tripu je přesně ta přísada, se kterou černá krimi komedie pracuje. Je potřeba ji nějak blíže představovat? Seznamte se s ní v traileru níže… 

Když se nad rezervací uskuteční nepovedené shození drog, k nimž se příhodně dostane právě medvěd, rozjíždí se spletitá a švihlá jízda plná humoru, krve a zvratů, za které by se potenciálně nestyděl ani Quentin Tarantino. Bloudící turisté, matka hledající své dítě, policisté, pašeráci a jeden medvěd. Těšte se na parádně namíchaný drsný filmový koktejl, inspirovaný skutečnou událostí. Zda se slibný nápad podařilo tvůrcům naplno vytěžit, posoudíme už brzy v kinech…

„Ve známé písničce se zpívá o tom, že „medvědi nevědí, že turisti nemaj zbraně“. Medvědi ale bohužel také nevědí, že když najdou v lese kokain, který při neúspěšné předávce vypadl z letadla pašerákům, neměli by ho žrát. Takový medvěd na koksu totiž vůbec neví, co dělá. Ke smůle všech lidských hrdinů příběhu se drogy vysypaly nad idylickou přírodní rezervací, kde by jim za normálních okolností hrozily maximálně puchýře. I proto se jich tu sešlo tolik – klasičtí výletníci, děti za školou, matka jednoho z nich, obětaví strážci parku, gangsteři, kteří hledají spadlý kokain, policista, hledající pro změnu tyhle gangstery… Jak si myslíte, že dopadnou, když narazí na čtvrttunové chlupaté monstrum na tripu? Špatně a většinou na několik kousků. Ačkoliv všichni sem původně dorazili z rozdílných důvodů, teď se upínají k jedinému cíli – dostat se pryč se zdravou kůží. A to nebude jen tak. Zatímco skutečný předobraz medvědího antihrdiny se v roce 1985 předávkoval a pošel, ve filmové verzi je mnohem odolnější, vynalézavější a naštěstí také zábavnější. (CinemArt)

V hlavních a vedlejších rolích se krom našeho médi představí Ray Liotta (ve své poslední filmové roli), Keri Russell, Alden Ehrenreich, Brooklynn Prince, O’Shea Jackson Jr., Kristofer Hivju, Matthew Rhys, Margo Martindale, a další. O režii se postarala Elizabeth Banks.

Snímek Medvěd na koksu má premiéru 23. února.

Foto: CinemArt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také