15 výborných filmů, které jsou překvapivě na Prima+

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Na pozoru se mají nejen fanoušci českého filmu a nekonečných českých seriálů, spuštěna totiž byla nová streamovací služba Prima+. Kromě celé řady lepších nebo horších tuzemských kousků (nechybí ani loňský Jan Žižka) najdeme v nabídce Prima+ hned několik oceňovaných a kritiky milujících filmů. Jejich uvedení do nabídky navíc příjemně překvapilo.

Boss Level

Bývalý člen speciálních jednotek, který se ocitne v časové smyčce a pořád dokola prožívá den, kdy ho zavraždili, musí odhalit tajemství svojí předčasné smrti. Akční thriller o pořádném průšvihu, ve kterém Naomi Watts a Mel Gibson pracují pro pochybnou bezpečnostní firmu.

Co jsme komu zase udělali?

Pokračování Co jsme komu udělali? ukazuje manželský pár Claudea s Marií v opět dost tíživé situaci. Jejich čtyři dcery se totiž rozhodnou odstěhovat z Francie, což se jejich rodičům ani trochu nelíbí.

Divoké historky

Šest příběhů o agresivních řidičích, nevěře, jedech i občanské neposlušnosti. Temně komediální antologie o pomstě a trestu. Divoké historky získaly nominaci na Oscara i na Zlatou palmu na festivalu v Cannes za nejlepší cizojazyčný film.

Hon

Nedávno se rozvedl, našel si novou přítelkyni a utužuje vztahy se svým synem. To všechno se jednoho dne zhroutí kvůli jediné lži, která se po městě roznese. Výborný Mads Mikkelsen v titulní roli oceňovaného dramatu.

Komorná

Šlechtična Hideko žije v ústraní se svým strýcem, který čeká, až dívka dospěje, aby si ji mohl, pro její majetek, vzít. Tenhle nápad ovšem dostane i mladý podvodník a ten zosnuje chytrý plán.

Palm Springs

Bezstarostný pohodář se na opulentní kalifornské svatbě kouše nudou. Stejně jako nevázaná a mírně cynická sestra nevěsty. Když spolu uvíznou v časové smyčce a prožívají ten samý svatební den znovu a znovu.

Parazit

Mazaní členové nemajetné rodiny se jeden po druhém vetřou jako služebnictvo do domácnosti zámožného páru, který žije v blažené nevědomosti bohatých. Brilantní snímek oceněný čtyřmi Oscary, mimo jiné za nejlepší film a režii (Bong Joon Ho), a Zlatou palmou z Cannes.

Paterson

Spolehlivý a pečlivý Paterson řídí autobus v New Jersey, píše básně a domů se vrací k milující, i když trochu zvláštní manželce. Co všechno zažije během jednoho týdne? Pohodový film oceňovaného režiséra Jima Jarmusche. V hlavní roli Adam Driver.

Promlčeno

Karel Roden se v roli záhadného muže vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu, odhalil dávný zločin a vypořádal se s minulostí. Robert Sedláček natočil film podle vlastního scénáře.

Složka 64

Znepokojivý objev přiměje dvojici detektivů k vyšetřování, které je dovede až do nemocnice s odpornými praktikami. Čtvrtý filmový případ Oddělení Q nastavil laťku hodně vysoko. Natočeno v dánské produkci.

Terminátor

Foto: Park Circus

Legendární sci-fi vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům.

V síti

Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili.

Wind River

Jane Bannerová během vyšetřování záhadné smrti mladé indiánské dívky přijíždí do odlehlé a sněhem zaváté indiánské rezervace. Je však zcela nepřipravena na místní drsné podmínky. Musí se proto spojit se se stopařem, který tělo mrtvé ženy našel.

Zbrusu Nový zákon

Svérázná komedie, ve které se Bůh žijící v bruselském bytě baví týráním lidí. Jeho dcera se ale vzepře a rozešle všem zprávy s termíny jejich smrti. Film, který v roce 2015 vzbudil velkou vlnu kladných ohlasů.

Zmizení

Keller Dover čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony.

Televizní skupina Prima spustila novou streamovací službu Prima+ 8. února 2023. Cílí na celou rodinu, přináší také exkluzivní obsah pod hlavičkou Prima+ Originals, premiérové díly svých seriálů má uvádět až s týdenním předstihem oproti televiznímu vysílání. Prima+ nabízí tři odlišné tarify. Službu, která se pouští do přímého souboje s konkurenčním Voyo, je možné sledovat zdarma nebo ve dvou cenově dostupných verzích.

Foto: Prima+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také