15 nejočekávanějších hororů v roce 2023

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Milovníci hororového žánru se mají v roce 2023 nač těšit. Svou novinku Někdo klepe na dveře dopraví do kin M. Night Shyamalan, Ghostface se vrátí v newyorském Vřískotu 6 a další kapitolu načne kultovní Evil Dead (Smrtelné zlo: Probuzení). Představujeme hned patnáct nejočekávanějších hororů roku 2023.

Někdo klepe na dveře

Rodinná dovolená v chaloupce utopené v lesích, daleko od veškeré civilizace, probíhala skvěle. Než se na jejich prahu objevili ti čtyři. Vypadají jako členové šílené náboženské sekty a snaží se nebohým dovolenkářům vysvětlit, že svět, jak ho znají, skončí, pokud ho právě oni nezachrání. (2. února)

Vřískot 6

Příběh zavede sestry Sam a Taru do New Yorku. Po posledním masakru si sestry chtějí vybudovat nový život daleko od Woodboro a New York se zdá být ideálním místem, kde uniknout drbům z maloměsta. Naneštěstí pro ně nezůstane jejich identita dlouho utajena, protože se brzy zapletou s dalším napodobitelem Ghostface. (9. března)

Papežův vymítač

Foto: Screen Gems

Film se soustředí na život Gabriela Amortha, skutečného kněze, který za svůj život vykonal více než 100 000 exorcismu. Film čerpá z Amorthových autobiografií „Exorcista vypráví svůj příběh“ a „Exorcista: Další příběhy.“ Podle serveru Deadline kněz zemřel v roce 2016 a společnost Screen Gems, která film uvede, zakoupila práva na Amorthův životní příběh i jeho knihy. (6. dubna)

Renfield

Příběh Renfielda, Drákulova věčně oddaného a neustále ponižovaného služebníka. Renfield je nucen shánět pro svého historicky nejnarcističtějšího pána požadovanou kořist a splnit každý jeho příkaz, bez ohledu na to, jaké ponížení při tom zažívá. Ale teď, po staletích otroctví, Renfield zjišťuje, že existuje život i mimo stín tohoto Pána temnot. (13. dubna)

Smrtelné zlo: Probuzení

Snímek od tvůrců hororové klasiky, přesouvá děj z lesů do města a vypráví zvrácený příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem, což je vrhne do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit. (20. dubna)

Insidious: Fear the Dark

Foto: Screen Gems

Děj se odehrává deset let po skončení předchozích dvou filmů. Josh Lambert se vydává na východ, aby vysadil svého syna Daltona na idylické univerzitě porostlé břečťanem. Daltonův vysokoškolský sen se však změní v noční můru, když se náhle vrátí potlačovaní démoni jeho minulosti. (6. července)

The Nun 2

Foto: New Line Cinema

1956, Francie. Kněz je zavražděn, šíří se zlo a sestra Irena se znovu setkává se zlovolnou silou démonické jeptišky Valak. Devátý díl hororové franšízy je chronologicky teprve druhý, což poskytne spoustu příležitostí k případné konfrontaci mezi Valakem a Warrenovými. (7. září)

The Exorcist

Foto: Warner Bros.

Film bude přímým pokračováním filmové adaptace Williama Friedkina z roku 1973. Má být prvním ze tří nových filmů a celkově šestým dílem franšízy. Ellen Burstyn se vrátí ke své roli z původního filmu. Démonický Pazuzu, který se objevil téměř ve všech ostatních dílech série, se v nějaké podobě objeví i v nadcházejícím pokračování. (12. října)

Saw 10

Foto: Lionsgate

O příběhu desátého Saw se prozatím nic neví, tvůrci hororu zatím drží vše pod pokličkou. Podle Twitteru ViewerAnon, který se věnuje zákulisí Hollywoodu a často vypouští do světa tajné zprávy, bude Saw 10 prequelem soustředěným na Tobina Bella. Filmy Jigsaw a Spirála strachu by měly být ignorovány, přestože pochází od stejných tvůrců. (26. října)

Beau Is Afraid

Joaquin Phoenix jako Beaua, nesmírně úzkostný, ale příjemně vypadající muž, který má napjatý vztah se svou despotickou matkou, otce pak nikdy nepoznal. Když jeho matka zemře, vydává se na cestu domů zahrnující divoké nadpřirozené hrozby. Surrealistický horor odehrávající se v alternativní současnosti. (bez premiéry)

Infinity Pool

Dvojice na dovolené se pod vedením svůdné a záhadné ženy vydává mimo areál letoviska a ocitá se v kultuře plné násilí, hédonismu a nevýslovné hrůzy. Tragická nehoda je brzy postaví před politiku nulové tolerance zločinu. (bez premiéry)

Last Voyage of the Demeter

Foto: DreamWorks Pictures

Film bude popisovat podivné události, které potkaly osudem zkoušenou posádku, jež se snažila přežít plavbu po oceánu a kterou každou noc pronásledovala děsivá přítomnost na palubě lodi. Když loď konečně dorazila do přístavu Whitby, byla opuštěná. Po posádce nebylo ani stopy. (bez premiéry)

Prokletí Salemu

Foto: New Line Cinema

Jerusalem’s Lot je poklidné městečko v Nové Anglii. Jenže pod jeho starosvětskou slupkou se skrývá zlo, které jen čeká na to, aby je někdo probudil. Každý něco skrývá, všichni tu mají na duši škraloup. Raný Kingův román Prokletí Salemu buduje dusivou atmosféru hrůzy postupně a v hypnoticky pomalém tempu. (bez premiéry)

The Boogeyman

Foto: 20th Century Studios

Dospívající dívka a její mladší sestra, které se stále vzpamatovávají z tragické smrti své matky, jsou sužovány sadistickou přítomností ve svém domě a snaží se přimět truchlícího otce, aby jim věnoval pozornost, než bude příliš pozdě. (bez premiéry)

Unwelcome

Manželé Maya a Jamie utečou z městské noční můry do klidného Irska, aby si vyslechli příběhy o tajemných bytostech, které žijí v prastarém lese na úpatí jejich nové zahrady. Těhotná Maya se brzy stane jejich terčem. (bez premiéry)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také