10 nejlepších českých filmů z roku 2022. Většinu už lze vidět online

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Jan Žižka nakonec zůstal daleko za očekáváním, Mimořádná událost zase nenaplnila potenciál. I tak jsme se v roce 2022 dočkali hned několika dobrých českých filmů. Mezi desítku nejlepších jsme museli zařadit (asi největší překvapení roku) Banger. s Adamem Mišíkem, historický Poslední závod nebo kontroverzní komedie Párty Hárder: Summer Massacre a Vyšehrad: Fylm. Většinu filmů už lze dokonce vidět na streamovacích službách.

Arvéd

Jiří Arvéd Smíchovský byl významný hermetik, okultista, vyznavač černé magie a mimořádně vzdělaný člověk s geniální pamětí. Film Arvéd vypráví o tom, kam až jsme schopni zajít, abychom dosáhli svého cíle. Jiří Arvéd Smíchovský byl ochoten jít až k hranicím samotného pekla. (online na Kviff TV nebo DaFilms)

BANGER.

BANGER je unikátní film, který popisuje příběh odehrávající se během jedné adrenalinové noci plné kokainu a rapu. S mladým raperem Alexem se nečekaně rozejde přítelkyně Sára. Podle Alexe existuje jen jediná cesta, jak ji může získat zpět, a to nahrát banger. (zatím není na streamu)

Buko

Buko je kůň. A taky je to dar z nebes, který vypadá jako špatný vtip, protože jeho nová majitelka se koní bojí. Film Alice Nellis vypráví o tom, že štěstí přeje připraveným a taky těm, kteří se svému strachu dokážou postavit. (online na Kviff TV nebo DaFilms)

Il Boemo

Historický velkofilm je inspirovaný skutečným příběhem jednoho z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů druhé poloviny 18. století – Josefa Myslivečka. Zavede diváka do slunné Itálie, kde Mysliveček žil, tvořil, stal se legendou, ale také zemřel v zapomnění. (zatím není na streamu)

Párty Hárder: Summer Massacre

Další nejstrašnější mejdan v historii filmu. Režisér Martin Pohl, známý jako kontroverzní rapper Řezník nebo jako autor Mártyho frků, natočil pokračování své kultovní a extrémně nekorektní komedie Párty Hárd. (zatím není na streamu)

Poslední závod

Legendární příběh Hanče a Vrbaty každý zná, málokdo ale ví, jak se opravdu odehrál. Výpravné filmové drama Poslední závod režiséra Tomáše Hodana přiblíží tehdejší události z mrazivých hřebenů Krkonoš tak, jak se opravdu staly. (online na Voyo, Kviff TV, DaFilms)

Promlčeno

Karel Roden se v roli záhadného muže vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu, odhalil dávný zločin a vypořádal se s minulostí. Robert Sedláček natočil film podle vlastního scénáře. (online na Netflixu)

Spolu

Film Spolu přináší příběh matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti. Veronika Žilková a Štěpán Kozub v hlavních rolích. (zatím není na streamu)

Vyšehrad: Fylm

Po úspěšném onlinovém seriálu přichází postava Laviho v novém kabátě celovečerního filmu, za kterým stojí jeho původní tvůrci. Lavi je pořád stejný, jen mu život přináší nová dobrodružství a mnohá překvapení, která z něj dělají ještě dospělejšího Laviho. (online na Voyo)

Známí neznámí

Parta přátel si na silvestra zahraje nevinnou hru, při které ale vyjdou najevo zdrcující tajnosti a lži. Český remake úspěšného italského snímku Naprostí cizinci, který se dočkal více jak desítek předělávek po celém světě. (online na Netflixu)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také