Infinity Pool: Kritici milují nejzvrácenější horor roku

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Do amerických kin a brzy také na německé Berlinale dorazí jeden z nejzvrácenějších filmů roku, novinka Brandona Cronenberga (syn slavného Davida Cronenberga) nazvaná Infinity Pool. Kritici jsou z hororu doslova nadšení.

Film vypráví o páru na dovolené, který se pod vedením svůdné a záhadné ženy vydává mimo areál letoviska a ocitá se v kultuře plné násilí, hédonismu a nevýslovné hrůzy. Tragická nehoda je brzy postaví před politiku nulové tolerance zločinu.

Infinity Pool sbírá nadšené ohlasy, na Rotten Tomatoes prozatím hodnotilo 105 kritiků a známka se vyšplhala na úctyhodných 88 procent. Horor se pak chlubí rovnou sedmičkou na IMDB (přes 700 hodnocení), první nadšené recenze se objevují také na Česko-slovenské filmové databázi.

Čeští diváci ale mají prozatím smůlu, Infinity Pool se momentálně do tuzemských kin nechystá, žádný z distributorů zatím o novinku stále slavnějšího Brandona Cronenberga neprojevil zájem, stejně jako tomu bylo u režisérových dřívějších projektů. Třeba se ale titulu brzy chopí některá ze streamovacích služeb.

Brandon Cronenberg podle kritiků z Rotten Tomatoes přináší mrazení v zádech s hromadou WTF momentů, které nahlodávají mysl. Infinity Pool prý přináší zážitek, jaký dokáže momentálně nabídnout pouze Brandon Cronenberg. Mnoho lidí přesvědčí, že o prázdninách je nejlepší zůstat doma. Jiní autoři zase poukazují na to, že film není pro každého, nabízí nelítostný pohled na temnou stránku lidskosti. Infinity Pool je divoké dílo plné neuvěřitelných nápadů a kulis, které by stačily pro několik filmů.

Foto: NEON

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také