5 očekávaných filmů, na které jít v lednu do kina

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Nabídce kin ještě stále vládne druhý Avatar, velkou záplavu novinek zkraje roku určitě nečekejte. V lednu uvidíme v českých kinech akční komedii Guye Ritchieho (Gentlemani) Operace Fortune: Ruse de guerre, ve které se opět představí Jason Statham, dorazí také dvojice hororů – M3GAN z produkce Jamese Wana a finská novinka Ono, na konci měsíce pak budou mít premiéru Víly z Inisherinu uznávaného Martina McDonagha.

Operace Fortune: Ruse de guerre

Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi. Další akční komedie z dílny Guye Ritchieho, která sice nedosahuje kvalit Gentlemanů nebo Rozhněvaného muže, za pozornost ale stojí. (5. ledna)

M3GAN

Panenka M3GAN je zázrak umělé inteligence, dokonale naprogramovaný stroj, který může být pro dítě tím nejlepším kamarádem, a co je možná ještě důležitější, dokonalým spojencem jeho rodičů. Dokud se něco nezvrtne. Moderní horor z produkce Jamese Wana, který bývá srovnáván s kultovním Chuckym. (12. ledna)

Babylon

Tehdy, ve dvacátých letech minulého století, se v pouštním městečku Los Angeles mohlo snadno stát, že jste se na opulentní a divoký filmařský večírek vetřeli jako absolutní nicka a hned následující ráno se stali filmovou hvězdou. Damien Chazelle, režisér La La Landu natočil další hvězdné drama „oslavující“ Hollywood. (19. ledna)


Ono

Dvanáctiletá gymnastka Tinja se zoufale snaží zalíbit své matce, která je posedlá rodinnou image a jejíž populární blog představuje idylickou existenci jejich rodiny jako dokonalost na předměstí. Finský hororový bizár, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi pokleslého žánru. (19. ledna)

Víly z Inisherinu

Na odlehlém ostrově západně od pobřeží Irska sledujeme celoživotní přátele Pádraica (Colin Farrell) a Colma (Brendan Gleeson), kteří se ocitnou v nejednoduché situaci, když Colm nečekaně jejich přátelství ukončí. Sehraná dvojka Colin Farrell a Brendan Gleeson v dalším povedeném filmu Martina McDonagha (V Bruggách). (26. ledna)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také