14 parádních filmů, které jsou nově nebo znovu na Netflixu

Na Nože: Glass Onion doprovodil český Jan Žižka, v nabídce nově i Bumblebee nebo Zátah 2.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Na Netflixu měla o Vánocích premiéru detektivní novinka Riana Johnsona Na nože: Glass Onion, do služby se navíc vrátily některé známé tituly, které nevznikly v produkci streamovacího giganta, jiné se zase v katalogu objevily premiérově. Netflix nově nebo znovu nabízí kultovní komiksovku Zacka Snydera 300: Bitva u Thermopyl, transformerský prequel Bumblebee, kultovní Hříšný tanec nebo dvojici českých snímků Běžná selhání a Jana Žižku.

12 nezdolných sirotků

Trenér, který se jenom tak nevzdává, dovede tým kluků ze sirotčince k nečekanému úspěchu a svojí strategií změní moderní americký fotbal. Podle skutečnosti. Luke Wilson jako legendární kouč Rusty Russell, který trénoval tým amerického fotbalu v sirotčinci ve Fort Worth.

300: Bitva u Thermopyl

Vládce Sparty Leonidas vede u Thermopyl pouhé tři stovky ostřílených bojovníků do velkolepé krvavé bitvy proti drtivé přesile nájezdníků krále Xerxe. Historický trhák podle komiksu Franka Millera, kde Gerard Butler předvede, že se jenom tak nevzdává. Režie Zack Snyder.

Běžná selhání

Ve velkoměstě, kde zničehonic propukne záhadná apokalypsa, se protnou osudy tří žen, které mají co dělat, aby obstály ve složité životní situaci. Psychologické sci-fi drama, ve kterém si zahrály Taťjana Medvecká, Nora Klimešová a Beáta Kaňoková.


Bumblebee

Autobot Bumblebee prchá v roce 1987 před Deceptikony. Najde úkryt na Zemi, kde se skamarádí se smutnou teenagerkou, ale jeho nepřátelé už jsou mu v patách. Prequel transformeří série, ve kterém se představila Hailee Steinfeld a John Cena.

Hříšný tanec

17letá Frances tráví léto s rodiči v horském hotelu, kde se zamiluje do místního nespoutaného učitele tance. Tahle ikonická romance získala Zlatý glóbus za nejlepší původní píseň a nominace za nejlepší film, herce a herečku.

Jak jsem se stal gangsterem

Ctižádostivý gangster si klestí cestu vzhůru varšavským podsvětím, až se nakonec pokusí dobýt nejvyšší metu. Film, který vznikl ještě před titulem Jak jsem se zamilovala do gangstera (od stejných tvůrců).


Jak vycvičit draka 2

Škyťák, Bezzubka a tajemná dračí jezdkyně spojí síly, aby ochránili ostrov Blp před mocichtivým válečníkem, který má vlastní armádu draků. Pokračování úspěšného filmu, které získalo Zlatý glóbus za nejlepší celovečerní animák.

Jan Žižka

Čestný velitel žoldáků se chopí šance naplnit svůj osud a pustí se do boje s Řádem německých rytířů i Svatou říší římskou. Nejdražší český film všech dob s hollywoodským obsazením natočil Petr Jákl.

Na nože: Glass Onion

Proslulý detektiv Benoit Blanc vyrazí do Řecka rozmotat spletitou záhadu, ve které figuruje jeden miliardář a nesourodá parta jeho přátel. Daniel Craig v čele hvězdného obsazení v další detektivce Riana Johnsona.

Návrat do budoucnosti III

Foto: Universal Pictures

V poslední části trilogie vykopává Marty starého dobrého DeLoreana z důlní šachty a hluboko v roce 1885 vyhlíží svého přítele Doca. Úspěšná sci-fi trilogie z dílny Stevena Spielberga konečně kompletní i na Netflixu.


Nikdo

Mizerná práce, protivné děti a lhostejná manželka? Není divu, že se cítí jako úplná nula. Když se k nim ale vloupají zloději, ukáže se, že si s ním není radno zahrávat. Temně komediální akční thriller o pomstě, ve kterém si zahrál Bob Odenkirk.

Tiché místo: Část II

Abbottovi museli opustit svůj domov a vyrazit do světa plného smrtících příšer, které přitahuje zvuk. Nebezpečí jim ale hrozí i tam, kde by to vůbec nečekali. Pokračování filmu, ve kterém se na scénu vrací Emily Blunt. Dále hrají Cillian Murphy a Djimon Hounsou.

Whiplash

Bubeník Andrew se s podporou velmi náročného učitele hudby chce stát jazzovou hvězdou. I kdyby ho to mělo úplně zničit. Nadupané hudební drama, ve kterém hrají držitel Oscara J. K. Simmons a Miles Teller.

Zátah 2

Policajt Rama se nechá zavřít do vězení, aby se tam spřátelil s Ucem. Jeho otec je totiž nový a velmi mocný zločinecký boss Bangun. Pokračování akčního filmu, který se v roce 2011 stal doslova hotovou senzací po celém světě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také