10 výborných filmů na Netflixu, o kterých zřejmě nevíte

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Netflix je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. Oblíbená streamovací služba v nedávné době přidala do své nabídky akční komedii Vítejte v džungli (2003) s oblíbenou dvojicí Dwayne Johnson a Seann William Scott, za pozornost ale stojí také hned několik originálních titulů z netflixovské produkce. Doporučit například můžeme Jako v bavlnce (2020) s ďábelskou Rosamunde Pike, španělskou Záhadnou bouři (2018) od režiséra Neviny, hořkosladkou komedii z Dánska Mimo stopu (2022) nebo polskou gangsterku Jak jsem se zamilovala do gangstera.

Jak jsem se zamilovala do gangstera

Tajemná žena vypráví o vzestupu a pádu Nikodema Nikośe Skotarczaka, jednoho z nejproslulejších polských gangsterů. Inspirováno skutečným příběhem. Polská gangsterka, ve které hlavní roli hraje talentovaný Tomasz Włosok.

Jako v bavlnce

Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. Tenhle temný thriller vynesl Rosamund Pike Zlatý glóbus pro nejlepší herečku. Dále hrají Peter Dinklage a Dianne Wiest.

Kmotr III (CODA)

Nově sestříhaná a upravená verze velkolepého závěru ságy Kmotr, ve které se Michael Corleone s rodinou snaží opustit svět mafie a legalizovat svoje impérium. Kultovní sérii Francise Forda Coppoly netřeba blíže představovat.


Mimo stopu

Svobodná matka padne až na úplné dno a v zoufalství se pokusí zvládnout slavný Vasův běh. Pomáhat jí bude bratr perfekcionista, který ale sám není zdaleka dokonalý. Komediální drama o velké vášni a odhodlání od Mårtena Klingberga.

Muž činu

Anarchista vymyslí geniální operaci na padělání peněz a na mušku si vezme jednu z největších bank na světě. Drama inspirované událostmi, které prožil Lucio Urtubia. Španělský film v režii Javiera Ruize Caldery.

Oko v oblacích

Složitou misi s cílem zadržet nepřátelské cíle musí ukončit útok pomocí dronů. Politici a armádní velení tak řeší dilema, jak moc jim záleží na životě jedné civilistky. Helen Mirren a Aaron Paul v hlavních rolích náročného politického thrilleru.


Paterson

Spolehlivý a pečlivý Paterson řídí autobus v New Jersey, píše básně a domů se vrací k milující, i když trochu zvláštní manželce. Co všechno zažije během jednoho týdne? Pohodový film oceňovaného režiséra Jima Jarmusche. V hlavní roli Adam Driver.

Šťastně až do smrti

Tenká hranice mezi láskou a nenávistí se prolomí, když žena odhalí manželovu nevěru. Oba pak podniknou extrémní kroky, aby získali, co chtějí. Film podle románu Šťastně až do smrti od Anny Ekberg. Výborný thriller film z dánské produkce.

Vítejte v džungli

Foto: Universal Pictures

Lovec odměn, který se už těší na důchod a restauraci, kterou si otevře, se zamotá do svého posledního úkolu: dostat nezdárného synka svého šéfa z amazonské džungle. V tomhle akčním hitu se Dwayne Johnson ocitá v souboji s věčným padouchem Christopherem Walkenem.

Záhadná bouře

Díky chybě v časoprostorovém kontinuu zachrání Vera před 25 lety život jednomu chlapci, ale ztratí kvůli tomu dceru. O ni teď musí bojovat. Film od režiséra seriálového hitu Nevina. V jedné z hlavních rolí Álvaro Morte z Papírového domu.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také