10 suprových novinek na víkend (nejen) na Netflixu

Foto: Král Šumavy: Fantom temného kraje (Voyo), Osvobození (Apple TV+), Benedetta (Pathé Distribution)

Streamovací služby měly přes týdne napilno, jen hrstku novinek ale můžeme doporučit. Na Netflixu měl premiéru dlouho očekávaný Pinocchio Guillerma del Tora, v nabídce se objevil také španělský thriller od scénáristy Záhadné bouře Nevyzpytatelné cesty Boží. HBO Max uvedlo poslední snímek legendárního režiséra Verhoevena Benedetta a první dva díly třetí řady úspěšného fantasy seriálu Jeho temné esence. Novinky dorazily také na Disney+, konkrétně dokumentární minisérie Děti z podzemí a jihokorejský sci-fi horor Napojení, za pozornost stojí i horká novinka z dílny Voyo – Král Šumavy: Fantom temného kraje nebo film Osvobození s Willem Smithem v titulní roli.

Benedetta

Schopnost konat zázraky vynese charismatické Benedettě koncem 17. století výsadní postavení v toskánském klášteře. Když její slabost pro mladou Bartolomeu přeroste v nespoutanou vášeň, začíná hra plná intrik sahající do vyšších pater italské církve… Film legendárního Paula Verhoevena. (HBO Max)

Děti z podzemí – 1. řada

Skutečný příběh charismatické ochránkyně Faye Yagerové, která vybudovala rozsáhlou tajnou síť, díky níž ukryla stovky matek a dětí a zachránila je před údajným zneužíváním ze strany manželů a otců, protože to nedokázal nefunkční soudní systém. (Disney+)

Dragon Age: Rozhřešení – 1. řada

Parta outsiderů musí spojit síly a proradnému mágovi ukrást vzácný artefakt. V sázce je totiž obrovská moc. Podle série videoher od studia BioWare. Anime od scénáristky Justice League Dark: Apokolips War. Namluvili Kimberly Brooks, Ashly Burch, Matthew Mercer a další. (Netflix)

Jeho temné esence – 3. řada

Seriál sleduje Lyru, zdánlivě obyčejnou, ale odvážnou dívku z jiného světa. Lyra při pátrání po zmizelém kamarádovi odhalí zlověstné spiknutí, jehož součástí jsou únosy dětí, a ze všech sil se snaží porozumět záhadnému jevu zvanému Prach. (HBO Max)

Kontra

Profesoru Pohlovi hrozí vyhazov poté, co na přednášce urazí studentku práv Naimu Hamidovou. Když se usvědčující video rozšíří po internetu, Richard dostane další šanci a pomůže Naimě s přípravami na celostátní debatní soutěž. (HBO Max)

Král Šumavy: Fantom temného kraje – 1. řada

Jaro 1948, mezi lidmi ještě neodezněla radost z míru, do vztahů mezi Východem a Západem už ale naplno promlouvá studená válka. Čtyřiadvacetiletý kuchtík Josef Hasil toho prožil už celkem dost. Teď především touží po zábavě, dobrodružství a volnosti a politika je to úplně poslední, co ho zajímá. (Voyo)

Napojení – 1. řada

Dongsu vede osamělý život a volný čas tráví nahráváním hudby na internet. V jeho životě nastane zvrat, když ho unese lovec orgánů a ukradne mu jedno oko. Dongsu pak zjistí, že sdílí zrak s tím, kdo jeho oko dostal. Díky tomuto propojení se dozvídá, že tou osobou je známý sériový vrah, kterého začne pronásledovat, aby získal své oko zpět. (Disney+)

Nevyzpytatelné cesty Boží

Soukromá vyšetřovatelka tvrdí, že je silně paranoidní. Nastoupí proto do psychiatrické léčebny, aby tam přišla na kloub záhadné smrti jednoho pacienta. V thrilleru, který režíroval Oriol Paulo, scénárista Záhadné bouře, hraje Bárbara Lennie, držitelka ceny Goya. (Netflix)

Osvobození

Film inspirovaný strhujícím skutečným příběhem o muži, který by pro svou rodinu a svobodu udělal cokoli. Zotročený Peter riskuje útěkem svůj život, aby se vrátil ke své rodině, a vydává se na nebezpečnou cestu lásky a vytrvalosti. Will Smith a Ben Foster ve filmu režiséra Antoina Fuquy. (Apple TV+)

Pinocchio Guillerma del Tora

Nádherný hudební film, ve kterém oscarový filmař Guillermo del Toro pomocí fázové animace znovu vypráví příběh slavné dřevěné postavičky. Film oscarového režiséra namluvili Ewan McGregor, David Bradley, Gregory Mann, Tilda Swinton, Finn Wolfhard, Christoph Waltz a další. (Netflix)

Pokračuj na víkendové tipy z minulého týdne