Společnost A24 si dala opravdu na čas, ale měsíc před premiérou konečně představila trailer k napjatě očekávanému dramatu režiséra Darrena Aronofského The Whale.

Fraser ve filmu hraje Charlieho, morbidně obézního učitele angličtiny, který se pokouší znovu sblížit se svou dospívající dcerou a zároveň bojuje s osobními démony. Otec s dcerou se odcizili poté, co Charlie opustil rodinu a začal žít se svým milencem, který později zemřel. Z žalu nad ztrátou milované osoby se Charlie začal přejídat.

Trailer obsahuje úryvky z nadšených recenzí, které se soustředí na Fraserův uznávaný výkon. Už teď je jedním z hlavních kandidátů na Oscary příštího roku a očekává se, že The Whale pro něj bude tím, čím byl Aronofského Wrestler pro Mickyho Rourka. I když je třeba zdůraznit, že Rourke nakonec Oscara nezískal, přestože respekt k jeho výkonu (a pověst tohoto filmu) v následujících letech jen vzrostl.

Fraser, známý především z trilogie Mumie si v posledních letech nejvíce zahrál v seriálech Doom Patrol a Trust. Objevil se také ve filmu režiséra Stevena Soderbergha Žádné prudké pohyby. Příště ho uvidíme ve filmu Martina Scorseseho Killers of the Flower Moon. Aronofsky prorazil na scénu psychologickým dramatem a dále režíroval moderní klasiky jako Requiem za sen a Černá labuť. Naposledy režíroval rozporuplný horor matka!.

Film The Whale, natočený podle divadelní hry Samuela D. Huntera, měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, kde sklidil šestiminutový potlesk vestoje a Fraser se při jeho sledování rozplakal. Ve stejném měsíci měl film premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. Ve filmu dále hrají Sadie Sink, Hong Chau, Samantha Morton a Ty Simpkins.

Premiéra je stanovená na  9. prosince 2022.

A24

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno