7 velkých filmů, které kina uvedou ve zbytku roku

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Nabídka kin nadále skomírá (nejen) na úkor streamovacích služeb, ve zbytku roku se ovšem najde hned několik důvodů, proč do kina vyrazit. Například už tento týden má premiéru očekávaná marvelovka Black Panther: Wakanda nechť žije, v polovině listopadu pak dorazí komedie Jana Prušinovského (Okresní přebor, Most!) Grand Prix, v níž se parta okolo Štěpána Kozuba vypraví na závody F1. Český snímek doprovodí do kin také hvězdně obsazený horor Menu s Anyou Taylor-Joy a Ralphem Fiennesem, dorazí i Spielbergova částečná autobiografie Fabelmanovi. V prosinci si pak zcela jistě nikdo nenechá ujít Cameronův návrat na Pandoru v druhém dílu Avatara, vánoční atmosféru se špetkou hororu a akce nabídne Šílená noc od tvůrců Johna Wicka.

Black Panther: Wakanda nechť žije

Zápletka druhého Black Panthera se má opírat o vzdor Wakanďanů, jež se snaží ochránit svou zemi, kulturu a bohatství před jinými silami. Těmi jsou i atlanťané, kteří se v MCU představí poprvé. Mezi ně patří Namor, jehož sílu nám krátce představuje první trailer. V něm se na okamžik dokonce objeví Riri Williams, respektive budoucí Ironheart. (10. listopadu)

Grand Prix

Když jednoho dne Emil v televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, netuší, že jeho výlet za snem se brzy změní na divokou jízdu napříč Evropou. Filmová komedie režiséra Jana Prušinovského, režiséra seriálových hitů Most! a Okresní přebor. (17. listopadu)

Menu

Mladý pár cestuje na odlehlý ostrov, aby se najedl v luxusní restauraci, kde šéfkuchař (Ralph Fiennes) připravil bohaté menu. Během večeře začíná houstnout atmosféra, jak dochází k odhalování tajemství jednotlivých hostů a šéfkuchař Slowik servíruje jeden nečekaný chod za druhým. (17. listopadu)


Fabelmanovi

Nejnovější projekt Stevena Spielberga je částečně autobiografický snímek o jeho dětství a dospívání, vyprávěný optikou mladého začínajícího filmaře. Drama o dospívání sleduje Sammyho Fabelmana, který vyrůstá v poválečné Arizoně, kde zkoumá a poznává, jakou moc mají filmy. (24. listopadu)

Když promluvila

Harvey Weinstein býval jedním z největších hollywoodských producentů. Drama Když promluvila mapuje události, které vedly jeho pádu a odhalily jedno z nejděsivějších tajemství slavné továrny na sny. V hlavních rolích oblíbené herečky Carey Mulligan a Zoe Kazan. (1. prosince)

Šílená noc

Štědrý večer. Pro partu zločinců ideální čas na přepadení nechutně bohaté rodiny a provětrání jejího sejfu. Ve svém plánu však nepočítali s velmi nepravděpodobným vousatým hrdinou, který komínem přinese dárky… Šílená noc je drsná akční komedie z dílny producentů Johna Wicka. (8. prosince)


Avatar: The Way of Water

Film Avatar: The Way of Water slibuje filmový zážitek na zcela nové úrovni. James Cameron vrátí diváky zpět do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce. Ve filmu Avatar: The Way of Water se po více jak deseti letech znovu setkáváme s Jackem Sully, Neytiri a jejich dětmi. (15. prosince)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také