Halloween končí, loučení s Laurie začíná

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Nová trilogie s dnes už kultovním slasherovým zabijákem Michaelem Myersem se blíží do svého finále. Zatímco první díl z roku 2018 s názvem Halloween si získal nadšené jak divácké, tak kritické ohlasy a zejména skalní fanoušci kultovní hororové série byli nadšení, jeho pokračování Halloween zabíjí mělo odezvu podstatně méně nadšenou. Dokáže finále vše uzavřít uspokojivě a rozčarování zase proměnit ve chválu? To se dozvíme už brzy.

Tvůrci měli při psaní scénáře ke třetímu dílu využít pandemie a omezení s ní spojené k vypilování příběhu k dokonalosti. Dokonce právě pandemii Covidu 19 do děje filmu zapojili. Nezbývá tedy než doufat, že vzhledem k získanému času (původně se měly dvojka i trojka natáčet souběžně) dostali filmaři čas poučit se z vlastních chyb a dotáhli vše k dokonalosti.

Protože uzavřít tak slibně započatou sérii, v níž máte představitelku hlavní role z původního kultovního Halloweenu ze sedmdesátých let od neméně kultovního režiséra Johna Carpentera průšvihem, by byla prostě škoda. A promarněná příležitost. Série pak podle producenta Maleka Akkada prý tímto filmem nemá skončit. Tak uvidíme, jak to celé dopadne a v jaké podobě se s Myersem třeba v budoucnu ještě setkáme. A zda o to budeme stát po všech restartech a rebootech…

Přes čtyřicet let se Michael Myers marně snaží připravit o život Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Navzdory tomu, že výčet jeho obětí připomíná telefonní seznam, Laurie se vždycky podařilo vyklouznout. Z role bezbranné čekatelky na smrt se navíc během let transformovala v neohroženou bojovnici, která ví, že nejlepší obrannou je útok. Přestože na Michaela připravila celou řadu pastí a některé z nich dokonce úspěšně sklaply, vyřešit problém jednou provždy se jí nepodařilo. Co se týče vzájemné konfrontace, mají prostě oba neskutečnou smůlu. Jenže i ta musí jednou skončit. Stejně jako Halloween.

„V posledním záběru, který jsem točila, jsem seděla v autě. Kamera zabírala detail mé tváře. Když jsme skončili, bylo půl páté ráno a já na obrazovce uviděla svůj obličej. Uvědomila jsem si, že je to poslední obrázek Laurie Strode po 44 letech, která jsem s ní strávila. Bylo mi skvěle a věřím, že skvěle bude i divákům. Myslím, že budou šílet,“ slibuje Jamie Lee Curtis a dodává: „Natočili jsme konec, který nenechá nikoho chladným. Někoho naštve, někoho dojme, ale hlavně je to naprosto dokonalá tečka,“ slibuje herečka.

Příběh hororu Halloween končí se odehrává čtyři roky po tragických událostech, které městečko Haddonfield a rodinu Laurie Strode postihly ve filmu Hallowen zabíjí. Ocitáme se v současnosti, kterou by měl příběh silně reflektovat. Kromě zabijáka s maskou tak budou městečko terorizovat i „noční můry“, které poslední dva roky všichni dobře známe.

O režii se stejně jako v případě dvou předchozích dílů postaral David Gordon Green. Na scénáři se s ním podíleli Danny McBride, Paul Brad Logan a Chris Bernier. V hlavních a vedlejších rolích se představí Jamie Lee Curtis, Andi Matichak, Kyle Richards, Will Patton, Nick Castle, Rohan Campbell, James Jude Courtney, Stephanie McIntyre, Emily Brinks, a další.

Halloween končí má premiéru už 13. října.

Foto: CinemArt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také