10 známých filmů, které Netflix přidal v půlce října

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Netflix v polovině října přidal do nabídky kolem deseti známých filmů. Mezi nimi nechybí jeden z nejlepších hororů nového milénia V moci ďábla, úspěšné animáky Zpívej (pouze s titulky) a Mimi šéf (český dabing), česká komediální novinka od režiséra Vlastníků Mimořádná událost, Patriot s Melem Gibsonem nebo proklínaný Poslední vládce větru režiséra M. Night Shyamalana. Na Netflix zavítaly rovněž festivalové hity Dej mi své jméno a Král Staten Islandu.

Dej mi své jméno

Léto 1983. Italský venkov. Sedmnáctiletý Elio se sbližuje s Oliverem, charismatickým výzkumným asistentem svého otce, způsobem, který mu změní život. James Ivory získal cenu Akademie pro nejlepší adaptovaný scénář. Timothée Chalamet byl nominován za herecký výkon.

Diktátor

Tahle komedie pojednává o slavných počinech generála Aladeena, diktátora Republiky Wadiya, v jeho boji proti demokracii a za útlak svého lidu. Sacha Baron Cohen známý svými postavami Brunem a Ali G rozehrává další komediální postavu, která mnohé urazí.

Hostel

Foto: Lionsgate

Tři kámoši si vyrazí užívat do vykřičeného hostelu na Slovensko, ale nemají potuchy, že je tam čekají jenom nepředstavitelná muka. Horor scénáristy a režiséra Eliho Rotha s Jayem Hernandezem a Derekem Richardsonem v hlavních rolích.

Král Staten Islandu

Od chvíle, kdy mu otec zemřel při hašení požáru, se tenhle mladý tatér jenom poflakuje. Všechno pak ještě zhorší jeho máma, která to začne táhnout s jiným hasičem. Částečně autobiografická komedie, kde hraje Pete Davidson ze Saturday Night Live po boku Marisy Tomei a Billa Burra.

Mimi šéf

Jeho rodiče si přinesou domů miminko, které se ale v jejich nepřítomnosti věnuje hlavně podnikání. Chudák klučina je náhle uprostřed rozsáhlého korporátní spiknutí. Tomuto rodinnému dovádění propůjčil svůj hlas Alec Baldwin, Jimmy Kimmel, Lisa Kudrow a Steve Buscemi.

Mimořádná událost

Ve vlaku, který nečekaně změní směr, musí skupinka výstředních cestujících spojit síly, aby všichni živí a zdraví dorazili do cíle. Česká komedie od režiséra diváckého hitu Vlastníci, natočená podle neskutečné události.

Patriot

Foto: Columbia Pictures

V Americe začíná válka o nezávislost, do které se zapojí i jeho nejstarší syn. Nemá proto na výběr a taky vezme zbraň do ruky, aby ochránil to, na čem mu nejvíc záleží. Akční drama z období americké války o nezávislost, ve kterém si Heath Ledger zahrál mladého vojáka.

Poslední vládce větru

Ve světě zpustošeném agresí Ohnivého národa vůči mírumilovným národům Vzduchu, Vody a Země, drží mladý hoch klíč k obnovení míru. Akční fantasy režiséra filmu Šestý smysl M. Nighta Shyamalana.

V moci ďábla

Foto: Sony Pictures

Nevěřící právnička s překvapením zjišťuje, že začíná věřit svému klientovi – knězi obviněnému ze zabití z nedbalosti po zpackaném vymýtání ďábla. Režisér Černého telefonu nebo Sinisteru v nejlepší formě.

Zpívej

Optimistický koalí chlapík chce zachránit svoje divadlo. Uspořádá proto pěveckou soutěž, které se zúčastní plachá slonice, mladý opičák nebo třeba utahaná prasečí máma. Hlasy propůjčily takové hvězdy jako Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Scarlett Johansson, Taron Egerton a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také