Společnost Walt Disney Company slaví 100. výročí svého založení. Na nedávném veletrhu D23 Expo společnost Disney přítomným fanouškům umožnila nahlédnout do toho, co se v nadcházejících letech chystá za projekty. Od hraných reimaginací, přes další projekty Pixaru až po nejnovější snímky studia Walt Disney Animation Studios – níže jsou všechny důležité projekty, které Disney a Pixar Studio oznámili.

Hocus Pocus 2

V očekávaném pokračování kultovní halloweenské klasiky Hocus Pocus 2 se vrací čarodějnice sestry Sandersonovy, které opět hrají Bette Midler, Kathy Najimy a Sarah Jessica Parker. V novém filmu skupina teenagerů omylem oživí čarodějnice, které pak ve městě Salem způsobí spoušť. Film nám dokonce naskytne pohled na původ sester Sandersonových, kdy čarodějnice v podání herečky Hannah Waddingham propůjčí trojici sester jejich schopnosti, a navíc se vrátí Billy Butcherson opět jako zombie. Premiéra bude na Disney+ 30. září 2022.

Disenchanted

Další dlouho očekávané pokračování, které přijde exkluzivně na Disney+. Disenchanted se odehrává několik let po událostech filmu Kouzelná romance, kde Giselle (Amy Addams) žije šťastný život v reálném světě poté, co byla přenesena z fantastické animované pohádkové říše. Nyní je Giselle matkou dvou dětí a trochu se jí stýská po domově, proto si přeje, aby byl skutečný svět podobný jejímu domovu. Kromě podrobností o ději a hercích, odhalili také zbrusu nový plakát a dokonce i nový trailer. Giselle přinese své kouzlo na Disney+ 24. listopadu 2022.

Petr Pan a Wendy

Foto: Disney

Další hraný remake od Disneyho, který se objeví na Disney+, a druhý, který režíroval David Lowery, je o chlapci, který nechtěl vyrůst. Jako Peter Pan se představí Alexander Molony, Ever Anderson jako Wendy, Alyssa Wapanatâhk jako tygřice Lilly a Jude Law jako kapitán Hook. Herci prozradili, že ve filmu dostane větší prostor vztah mezi Wendy a Tiger Lilly a možná i vzniklé přátelství mezi Petrem a Hookem. Peter Pan a Wendy se objeví někdy koncem roku 2022 a to exkluzivně na Disney+.

Haunted Mansion

Foto: Disney

Justin Simien se zcela odklonil od komediálního filmu Eddieho Murphyho, který vznikl na motivy této oblíbené atrakce, a zcela zjevně se snaží o děsivější tón. Podle přítomných promítané strašidelné záběry vyzařují kouzlo a osobitost atrakce, ukazují oblíbené postavy jako ducha z krabice a nevěstu a představují hvězdné obsazení, včetně LaKeitha Stanfielda v roli neurotického průvodce, Owena Wilsona jako optimistického kněze, Dannyho DeVita v roli moudrého profesora a objeví se i Rosario Dawsono a Tiffany Haddish. Mezi další velká jména, která se mají ve filmu objevit, patří Winona Ryder, Dan Levy a Jared Leto. Panel skončil odhalením, že se k obsazení připojí také „královna hororu“ Jaimie Lee Curtis, údajně jako madam Leota. Haunted Mansion má stanovenou premiéru na 10. března 2023.

Mufasa: Lví král

Foto: Disney

Prequel k filmu Lví král z roku 2019 dostal název a několik dalších informací díky režisérovi Barrymu Jenkinsovi, známému především díky oscarovému snímku Moonlight. Jak už název napovídá, Mufasa: Lví král vypráví příběh lva, který se stal králem a otcem Simby. Jenkins na HallD23 ukázal také kousek záběrů z filmu, kde vizuální stránka vypadá stejně jako ve filmu z roku 2019. Teaser také prozrazuje, že vypravěčem filmu bude Rafiki, kterého opět nadaboval John Kani a který vypráví příběh Timonovi a Pumpovi, kterým rovněž propůjčili hlas Billy Eichner a Seth Rogen. Mufasa: Lví král se na plátnech kin objeví v roce 2024.

Sněhurka

Foto: Disney

Ještě jeden hraný remake se dočkal prvních záběrů, a to Sněhurka s Rachel Zegler v hlavní roli a Gal Gadot jako zlou královnou. Záběry byly krátké, ale ukázaly, že adaptace vůbec prvního Disneyho animovaného filmu bude věrná kopie, přičemž Zegler a Gadot vypadaly, jako by vyskočily přímo z kresleného filmu. Herečky na panelu oznámily, že ve filmu zazní také čtyři zcela nové písně od Benje Paseka a Justina Paula. Očekává se, že se Sněhurka objeví někdy v roce 2023.

Malá mořská víla

Hranou část uzavřela Malá mořská víla s relativně novou herečkou Halle Bailey v roli mořské víly Ariel. Zatímco výše uvedený teaser byl zveřejněn online, přítomným divákům byl promítnut prodloužený klip, který ukazuje celou sekvenci Part of Your World a ukazuje vizuálně ohromující prostředí a velmi slibný výkon Bailey. Se zkušeným hudebním režisérem, jakým je Rob Marshall, a vůbec první společnou prací Alana Menkena a Lina-Manuela Mirandy vše nasvědčuje tomu, že půjde o hit. Malá mořská víla se divákům představí 26. května 2023.

Elemental

Foto: Disney

Pete Docter, šéf Pixaru a tvůrce hitů, jako jsou Příšerky s.r.o. a Vzhůru do oblak, vystoupil na pódium, aby ukázal, na čem respektované animační studio pracuje, počínaje filmem Elemental, milostným příběhem zasazeným do světa, kde jsou samotné živly myslícími a živými bytostmi. Pod vedením Petera Sohna, který namluvil mnoho ikonických postaviček Pixaru, se ve filmu Ember, žena stvořená kompletně z ohně, a Wade, člověk stvořený kompletně z vody, snaží najít způsob, jak být spolu navzdory svým fyzickým barikádám. Jednotlivé postavy namluvili Leah Lewis a Mamoudou Athie a premiéra filmu je naplánována na 16. června 2023.

Win or Lose

Foto: Disney

Po uvedení Monsters at Work a Cars: On the Road, přinese Pixar na Disney+ vůbec poprvé zcela původní animovaný seriál. Pod názvem Win or Lose půjde o antologický příběh, který se zaměří na mládežnický softbalový tým, přičemž každá epizoda se soustředí na jinou osobu přidruženou k týmu, z nichž každá má své vlastní problémy, které řeší. Will Forte byl obsazen do role trenéra Dana a krátká ukázka ze seriálu představila postavu rozhodčího Franka, který si dokáže vytvořit doslova brnění, jež ho chrání před negativními pocity. Seriál Win or Lose se na Disney+ objeví v roce 2023.

Elio

Foto: Disney

Po oznámení původního seriálu se Pete Docter vrátil na pódium, aby oznámil původní film. S filmem Elio vezme Pixar své diváky opět na dobrodružnou cestu po hvězdách, kde se mladý chlapec jménem Elio stane velvyslancem Cumonoverse; obrovské mezigalaktické stanice, která je domovem různých forem mimozemského života. Elia si zahraje Yonas Kibreab a jeho matku ve filmu ztvární America Ferrara. Elio má být vypuštěn na jaře roku 2024.

V hlavě 2

Foto: Disney

Když už se zdálo, že čas Pixaru na jevišti skončil, přišla herečka Amy Poehler a vypustila naprostou bombu: V hlavě 2 je oficiálně ve vývoji. Přestože Docter prohlásil, že informace o pokračování jeho vlastního režijního celovečerního filmu jsou přísně tajné, Poehler prozradila několik důležitých informací, například že Riley je nyní teenager a že se k Radosti, Smutku, Strachu, Závisti a Hněvu přidají zbrusu nové emoce. Režie se tentokrát ujme Kelsey Mann, scénáře Meg LeFauve a produkce Mark Nielsen. Posledním spoilerem, který Amy Poehler prozradila, je, že V hlavě 2 můžeme očekávat v létě 2024.

Zootopia+

Foto: Disney

Další dobrodružství v zemi Zootopia není konvenčním pokračováním. Místo toho je Zootopia+ antologickým seriálem zaměřeným na různé postavy z filmu, jako je lenochod Flash nebo vévoda z Weaseltownu. Zdá se, že každá z celkem šesti epizod má zcela jedinečný styl. Některé vypadají jako parodie na reality show, jiné jako tradiční skečové komedie a zejména jedna epizoda se zdá být dokonce přímou parodií na Kmotra. Zvířátka ze Zootopie se vrátí exkluzivně na Disney+ 9. listopadu 2022.

Iwájú

Foto: Disney

Iwájú, zbrusu nový animovaný seriál, který přichází na Disney+, představuje historické partnerství mezi Walt Disney Animation a africkou společností Kugali Media. Seriál Iwájú, který bude snad první z mnoha spoluprací, se odehrává ve futuristické verzi nigerijského Lagosu, kde se dvě děti jménem Tola a Kole postaví nelítostnému zločineckému bossovi, který ohrožuje vládu nad jejich milovaným městem. Následující teaser trailer, který byl promítán účastníkům, dokazuje, že Iwájú je více než hoden jména Disney a bude vítaným přírůstkem, až bude mít v roce 2023 premiéru.

Strange World

Foto: Disney

Další celovečerní film z dílny Walt Disney Animated Studios je vzdálen jen několik měsíců, ale už teď slibuje napínavé dobrodružství. Jake Gyllenhaal, Dennis Quaid, Jaboukie Young-White a Lucy Liu přišli na předváděcí akci představit rodinu dobrodruhů Cladeových a jejich velkou výpravu. Účastníci se také dočkali zbrusu nového traileru a prodlouženého klipu, který ukazuje fantastická prostředí a napínavé honičky. Strange World bude mít premiéru 23. listopadu 2022.

Wish

Foto: Disney

Vzhledem k obrovskému milníku společnosti Disney řekla šéfka kreativního oddělení Jennifer Lee divákům, že pro svůj další film potřebují něco velkého, a čeho většího se dá dosáhnout než původem hvězdy přání, která je k vidění v tolika klasických disneyovkách? To byl námět, který vedl ke vzniku filmu Wish, dalšího animovaného muzikálu od společnosti Disney. Divákům byly promítnuty rané pracovní záběry, na kterých se seznámili s postavami, jako je hvězda a kozel jménem Valention, kterého namluvil disneyovský veterán Alan Tudyk. Ukázaná animace byla nádhernou směsicí 3D a 2D animace, což dává smysl vzhledem k důležitosti, který za filmem stojí. Na závěr bylo odhaleno, že hlavní postavu Ashy bude hrát držitelka Oscara Arianna DeBose, která pak fanouškům dopřála světovou premiéru nové písně z filmu s názvem More for Us. Wish dorazí do kin v listopadu 2023.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno