12 nejlepších dabovaných novinek na Netflixu za poslední měsíc

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Mezi dvanáct nejlepších novinek s dabingem jsme zařadili minisérie Jak se mění vědomí, Když se všechno po*ere: Woodstock 99 nebo Právě jsem zabil tátu. Poslední měsíc na Netflixu byl ve znamení výborných dokumentů (nejen kriminálních), český dabing ale ozdobil i nejdražší titul Netflixu všech dob, hvězdně obsazený thriller The Gray Man (z velké části natáčený v Praze), dorazil i očekávaný seriál podle kultovní komiksové předlohy Sandman. České znění dostala také finálová řada Zámku a klíče nebo animák pro dospělé z polské produkce Vymítač Boner.

Jak se mění vědomí – minisérie

V tomhle dokumentárním seriálu zkoumá publicista Michael Pollan historii a způsoby užívání LSD, psilocybinu, extáze, mezkalinu a dalších psychedelik. Dokumentární seriál podle slavného bestselleru Michaela Pollana.

Když se všechno po*ere: Woodstock 99 – minisérie

Festival ve Woodstocku v roce 1969 sliboval mír a hudbu. Jeho obnovená verze po třiceti letech se ale nesla ve znamení nepokojů a brutality. Proč se to celé tak zvrtlo? Nejnovější dokumentární série o nechvalně proslulém festivalu.

Mořská příšera

Malá holka se potají vkrade na loď slavného lovce mořských příšer a oba pak vyrazí na velkolepou plavbu do neprobádaných vod, o které se budou vyprávět legendy. Napínavé animované dobrodružství pro celou rodinu od oceněného tvůrce filmů Odvážná Vaiana a Velká šestka.

Nejnenáviděnější chlap na internetu – minisérie

Odhodlaná matka chce odstranit z pornostránek fotky svojí dcery a pustí se do drsného online tažení proti bezohlednému zakladateli webu, který intimní fotky zneužívá. Další z drsných dokumentů streamovacího giganta.

Právě jsem zabil tátu – minisérie

Anthony Templet zastřelil svého otce a vůbec to nepopírá. Důvody jeho činu jsou ale složité a jejich dosah jde daleko za rámec samotné rodiny. Dokumentární minisérie od režiséra snímku Ta dívka z fotky.

Sandman – 1. řada

Po letech věznění se král snů Morfeus vydává na pouť mezi světy, aby našel, co mu bylo ukradeno a obnovil svoji moc. Na adaptaci kultovního komiksu se podílel a produkoval ji autor Neil Gaiman. Sen hraje Tom Sturridge.

Ta dívka z fotky

U silnice zemře žena a zanechá po sobě syna a muže, který je údajně její manžel. Dokument o velké záhadě, která vám pořádně pocuchá nervy. Strhující dokumentární seriál o skutečném zločinu.

The Gray Man

Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. Akční thriller od bratrů Russoových (Avengers: Endgame), ve kterém září Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas a Regé-Jean Page.

Virgin River – 4. řada

Zdravotní sestra se z Los Angeles přestěhuje do odlehlého města v severní Kalifornii, aby začala znova. Nestačí se ale divit, co a hlavně koho tam najde. Pokračování oblíbeného romantického seriálu.

Vrah mé dcery

Foto: Netflix

Otec, který se po celá desetiletí snažil dostat vraha svojí dcery před francouzský a německý soud, se nakonec uchýlí k drastickým krokům. Dokument o skutečném zločinu. Boj Andrého Bamberskiho za spravedlnost pro dceru Kalinku. Dokument Antoinea Tassina plný rozhovorů a archivních záběrů.

Vymítač Boner – 2 řady

Upozornění všem démonům: na scénu se vrací Bogdan Boner, alkáč a nájemný exorcista samouk v jedné osobě! A tentokrát předvede ještě šílenější a nechutnější akce. Animovaný seriál pro dospělé.

Zámek a klíč – 3. řada

Tři sourozenci s mámou se po otcově vraždě nastěhují na jeho rodové sídlo. Objeví kouzelné klíče, které odemykají nové schopnosti – a tajemství. Tenhle záhadný magický příběh vznikl podle velmi úspěšných a uznávaných komiksů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také