10 suprových filmů na HBO Max a Disney+, o kterých možná nevíte

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Když zrovna není nic dobrého na Netflixu, dobře poslouží konkurenční služby. Na HBO Max nově najdeme Dospívání po americku, herecký koncert mladičkého Leonarda DiCapria a Roberta De Nira, originální filmy z produkce HBO – konverzační drama Expres na západ nebo Stejná srdce, ve kterém hrají Mark Ruffalo, Taylor Kitsch a Julia Roberts. Výborné filmy skrývá také nabídka Disney Plus. Za pozornost stojí komedie od tvůrců Malé Miss Sunshine – Ruby Sparks, dechberoucí sci-fi Výchozí bod nebo filmová Rychlá rota, která se konečně dočkala českého dabingu.

A dost!

Albert a Eva, oba rozvedení a zaskočení, že se jejich ratolesti brzy vydají za studii. Po jejich náhodném setkání na jednom večírku by nové romanci nemuselo nic bránit. Ale o slovo se hlásí i jejich komplikované povahy. (Disney+)

Dospívání po americku

Dospíval v padesátých letech a měl matku, která se nehodlala smířit s nevlídným osudem. Protloukali se spolu z východu na západ, až konečně našli toho pravého. Aspoň to tak vypadalo. Než za zdmi společného domova ukázal svou pravou tvář. (HBO Max)

Expres na západ

Foto: HBO

Vše se odehrává v jednom newyorském bytě. Dva velmi odlišní muži – hluboce věřící bývalý trestanec (Samuel L. Jackson), jenž zmaří pokus o sebevraždu bílému asociálovi, který je profesorem na univerzitě (Tommy Lee Jones). (HBO Max)


Nástupce

Foto: HBO

Biografické drama nabízí strhující pohled do zákulisí bouřlivého prvního roku Lyndona B. Johnsona v prezidentském úřadu. Johnson skládá přísahu bezprostředně po atentátu na JFK a podporuje eskalaci konfliktu ve Vietnamu. (HBO Max)

Prezidentské volby

Foto: HBO

Pohled do zákulisí prezidentské kampaně Johna McCaina v roce 2008, od chvíle, kdy si vybral guvernérku Aljašky Sarah Palinovou coby kandidátku na viceprezidenta až po konečnou porážku ve volbách. (HBO Max)

Ruby Sparks

Mladý, kdysi úspěšný spisovatel Calvin (Paul Dano) nyní zápasí s tvůrčím blokem, ale i se svým milostným životem. Teprve když vytvoří půvabnou románovou postavu jménem Ruby (Zoe Kazan), získává novou inspiraci. (Disney+)


Rychlá rota (již s českým dabingem)

Chip a Dale žijí mezi kreslenými postavičkami a lidmi v současném Los Angeles, ale jejich životy jsou teď úplně jiné. Od zrušení jejich úspěšného televizního seriálu uplynulo už několik desetiletí a cesty věrných kamarádů se rozešly. (Disney+)

Simon Birch

Foto: Walt Disney

Neobyčejný příběh mladíka, který přes výrazný tělesný handicap (porucha růstu) nepřestává hledat duchovní rozměr svého bytí a ve jménu nalezené víry dokáže obětovat vlastní život. Natočil Mark Steven Johnson, režisér komedie Dej si pohov, kámoši. (Disney+)

Stejná srdce

Foto: HBO

HBO vypráví příběh homosexuálního aktivisty Neda Weekse, který jako jeden z prvních na začátku osmdesátých let hlasitě kritizoval marginalizování tehdy neznámého viru HIV. Jako stoupenec monogamie byl trnem v oku i přátelům se stejnou sexuální orientací. (HBO Max)

Výchozí bod

V tomto dramatu, které nutí k zamyšlení, učiní molekulární biolog (Michael Pitt) a jeho kolegyně z laboratoře (Brit Marling) ohromující objev, který možná odhalí největší tajemství života. Originální sci-fi, které jen tak nedostanete z hlavy. (Disney+)


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také