8 filmů, na které vyrazit v srpnu do kina

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Zatímco srpnovou nabídku novinek ovládnou streamovací služby (Predátor: Kořist na Disney+, Sandman na Netflixu nebo Rod draka na HBO Max), najde se i několik důvodů, proč bychom v druhé polovině letních prázdnin měli vyrazit do kina. Právě do nich vstoupí akční film od režiséra druhého Deadpoola a prvního Johna Wicka, Bullet Train s Bradem Pittem, očekávaný horor Nene, který už teď mnozí kritici pasují na jeden z nejlepších filmů roku, mezi českými zástupci nechybí dokument Planeta Praha od tvůrců Planeta Česko nebo psychologická podívaná Arvéd od scénáristy (a v tomto případě i režiséra) oceňované Okupace z minulého roku.

Planeta Praha

Tvůrci oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti. (4. srpna)

Bullet Train

Brad Pitt hraje nájemného zabijáka Berušku, který je odhodlán vykonávat svou práci mírumilovně, jelikož se mu spousta předchozích kšeftů vymkla z rukou a smůla se mu lepí na paty. Od režiséra Deadpoola a Johna Wicka. (4. srpna)

Tygři

Martin je jedním z nejslibnějších fotbalových talentů, jaké kdy Švédsko vidělo. V šestnácti se mu splní jeho celoživotní sen, když ho koupí jeden z nejprestižnějších italských klubů. Tento sen však přichází za velmi vysokou cenu. (4. srpna)


Bestie

Doktor Nate Daniels (Idris Elba) vezme své dvě dospívající dcery na výlet do Jižní Afriky, do míst, kde se seznámil s jejich mámou, která před nedávnem zemřela. Nálada se změní v okamžiku, kdy v jedné domorodé vesnici uvidí čerstvé následky řádění predátora s hřívou. (11. srpna)

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka

Příběh Jana Kollera se řadí mezi světový unikát. Spousty prestižních zahraničních serverů se mu v minulosti věnovalo a shodli se na tom, že story “Českého Honzy“ je skutečnou pohádkou, která je asi už navždy nenapodobitelná. (11. srpna)

Nene

Ten den by proběhl jako každý jiný, kdyby se na nebi neobjevilo „cosi“, co sourozencům Haywoodovým zabilo otce. Bylo to UFO? Nebo je vysvětlení mnohem racionálnější? Nikdo nic neví. (18. srpna)


Podezřelá

Detektiv Hae-joon je povolán k případu úmrtí muže, který se zabil za nejasných okolností při pádu ze skály. Stín podezření ihned padá na čerstvou vdovu, krásnou Seo-rae, která touto skutečností nevypadá vůbec rozhozená. (18. srpna)

Arvéd

Film vypráví o tom, kam až jsme schopni zajít, abychom dosáhli svého cíle. Jiří Arvéd Smíchovský byl ochoten jít až k hranicím samotného pekla. Jeho život a smrt jsou dodnes obestřeny mnoha tajemstvími. (25. srpna)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také