15 bezkonkurenčních hororů na Netflixu, HBO Max a Disney+

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Protože nejděsivějších a nejkrvavějších hororů není nikdy dost, přinášíme přehled tohoto nejlepšího, co fanoušek žánru aktuálně najde na Netflixu, HBO Max a Disney+. První jmenovaná streamovací služba má v současné nabídce vymítačský snímek od Scotta Derricksona Chraň nás od zlého, překvapující horor Oprhan, který se už letos dočká svého prequelu nebo Wanovy oba díly V zajetí démonů. HBO Max nedávno přidalo kultovního Vymítače ďábla, v obsahu nechybí ani Smrt ve tmě nebo Snyderův zombie remake Úsvit mrtvých. Na Disney+ najdeme to nejlepší od M. Night Syamalana (Šestý smysl, Znamení) nebo klasiky jako Vetřelec a Predátor.

28 dní poté

Foto: Fox Searchlight Pictures

Pacient na ošetřovně se probouzí z kómatu do prázdného pokoje… v prázdné nemocnici… v opuštěném městě. Silný virus, který uzamyká své oběti do stavu permanentního vražedného vzteku, proměnil svět kolem něj ve zdánlivě pustou krajinu. Film Dannyho Boylea. (Disney+)

Constantine

Thriller podle komiksu Hellblazer, ve kterém soukromý detektiv s citem pro nadpřirozeno vyšetřuje případ zdánlivé sebevraždy. Temný akční thriller, ve kterém Keanu Reeves a Rachel Weisz vyšetřují svět plný nadpřirozených bytostí a úkazů. (Netflix)

Chraň nás od zlého

Při vyšetřování bizarního případu se newyorský policista seznámí s knězem, který ho přesvědčí, že jsou za vším démoni. Mysteriózní horor Scotta Derricksona, režiséra Sinisteru nebo V moci ďábla. (Netflix)


Moucha

Foto: 20th Century Fox

V novém zpracování kultovní klasiky z roku 1958 se mladý vědec promění v mouchu při experimentu, který se strašlivě zvrtne. Legendární horor z dílny Davida Cronenberga, ve kterém se představil nezapomenutelný Jeff Goldblum. (Disney+)

Orphan

Kate a John Colemanovi adoptují devítiletou osiřelou Esther. Netrvá ale dlouho a Kate zjistí, že se pod andělskou tvářičkou skrývá cosi zlověstného. Originální horor, který se letos v kinech dočká prequelu se stejnou herečkou v titulní roli. (Netflix)

Predátor

Tým vojenské záchranné jednotky, kterou vede major Dutch Schaefer (Arnold Schwarzenegger), je během mise ve středoamerické džungli pronásledován nelítostnou mimozemskou stvůrou. Kultovní akční film. (Disney+)


Smrt ve tmě

Je slepý a bohatý – dokonalý objekt loupeže. Karta se ale obrátí, když tři náctiletí zloději zjistí, že se ocitli uprostřed smrtící hry na kočku a myš. Výborný horor, který se loni dočkal pokračování. (Netflix, HBO Max)

Šestý smysl

Foto: Walt Disney

Dr. Malcolm Crowe (Bruce Willis) je špičkový dětský psycholog. Pronásleduje ho však vzpomínka na chlapce, kterému nedokázal pomoci. Jednou ale potká osmiletého Cola, který vídá přízraky z říše mrtvých. (Disney+)

Úsvit mrtvých

Sarah Polley a Ving Rhames hrají dva z posledních lidí na Zemi, kterou zpustošily masožravé zombie. S hrstkou dalších přeživších se musí dostat na ostrov, kde se tyto nestvůry údajně nevyskytují. Úspěšný remake Zacka Snydera. (HBO Max)

V zajetí démonů 1 a 2

Rodina se nastěhuje na farmu v americkém Rhode Islandu, kde se brzy stane svědkem děsivých nadpřirozených úkazů. Obrátí se proto na dvojici významných démonologů. Děsivý horor režiséra Jamese Wana, ve kterém hrají Patrick Wilson a Vera Farmiga. (Netflix, HBO Max)


Vetřelec

Foto: 20th Century Fox

Původní klasický sci-fi film režiséra Ridleyho Scotta sleduje Ripleyovou (Sigourney Weaver), která na vzdálené planetě vyšetřuje podezřelé nouzové volání a odhalí něco děsivého. Film, který nastartoval úspěšnou sérii a dočkal se crossoveru s Predátorem. (Disney+)

Vymítač ďábla

Dvanáctiletá dívka se náhle začne chovat jako posedlá a později se ukáže, že opravdu je. Aby jí démona zbavili, přistoupí dva knězi ke zcela výjimečnému rituálu vymítání, ďábelská posedlost však vzdoruje brutálním protiútokem… (HBO Max)

Zhoubné zlo

James Wan se vrací ke svým žánrovým kořenům příběhem o dívce Madison, kterou paralyzují neustávající vize strašlivých vražd, jež mají bohužel daleko k obyčejným snům. Film ocenil Stephen King. (HBO Max)

Znamení

Foto: Walt Disney

M. Night Shyamalan představuje příběh venkovské rodiny Hessových, kteří zjistí, že přímo za jejich domem se objevil v kukuřici obrovský kruh. Graham Hess (Mel Gibson) se dozvídá, že kruhy v obilí a kukuřici jsou znamením mimozemšťanů. (Disney+)

Žena v černém

Příběh právníka Arthura Kippse, který odjíždí do zapadlého kouta Anglie, aby zde vyřídil pozůstalost zesnulé klientky. Arthur postupně odhaluje děsivé tajemství ponurého sídla uprostřed bezedných močálů, jemuž se obyvatelé městečka už odedávna vyhýbají. (HBO Max)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také