Sandman: Temná fantasy Neila Gaimana v prvním traileru

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Oblíbený spisovatel a scénárista Neil Gaiman, dle jehož knih byla natočena celá řada kvalitních adaptací (namátkou třeba Koralína a svět za tajnými dveřmi, Dobrá znamení, Američtí bohové, či Hvězdný prach), patří k nejpopulárnějším autorům současnosti. Není proto divu, že seriál podle komiksu, který ho jako scénáristu proslavil, je skutečně velmi očekávaný. Drsná a promyšlená podívaná nyní konečně přichází s prvním trailerem, na který se můžete níže podívat…

„Pán snů byl povolán a zajat smrtelníky. Ale hned potom, co se věčný vládce říše Snů osvobodí, uvědomí si, že to je jen začátek mnohem větších potíží.“

Sandman, v komiksech často uváděný jako Sen nebo Morpheus, většinou nevystupuje jako hlavní hrdina, spíše spojuje dané příběhy v jeden celek. Série komiksů se pak dere trochu jinou cestou, než tradiční americké komiksy, ať už je to zapříčiněno mírnou pasivitou Sandmana či vypuštěním klasických komiksových klišé. Sandman patří do rodiny Věčných (Osud, Smrt, Zkáza, Touha, Zoufalství, Delirium) kteří se objevili ještě před samotným vznikem bohů. Původní série vycházela od roku 1989 do roku 1996.

„Existuje svět, kam se dostaneme, jenom když zavřeme oči a usneme – říká se mu Snění. A Pán snů Sandman (Tom Sturridge) tam umí zhmotnit naše nejhorší noční můry a představy. Když Sen nečekaně padne do zajetí, ve kterém stráví sto let, vyvolá jeho nepřítomnost dlouhou řadu událostí, které navždy promění svět spících i bdících. Sen se proto vydává na putování mezi světy i v čase a napravuje chyby, které udělal za dobu svojí dlouhé existence, musí znovu prozkoumat, kdo je přítel, a kdo nepřítel, a poznává taky nové bytosti – ať už kosmické nebo ze světa lidí.


Seriál SANDMAN, inspirovaný oblíbeným a oceňovaným komiksem od DC, který napsal Neil Gaiman, je velkolepá, na hlavních postavách postavená směska mýtů a temných fantazií spředených do deseti poutavých kapitol o dobrodružstvích, která zažívá Sen. Autorem a výkonným producentem seriálu je sám Gaiman, kterému jako showrunneři pomáhali Allan Heinberg a David S. Goyer.“

Seriál Sandman uvede Netflix už 5. srpna. Scénář k napsal Neil Gaiman (Američtí bohové) a Allan Heinberg (Wonder Woman, Grey’s Anatomy), který zároveň působí i jako showrunner.

V hlavních a vedlejších rolích se představí Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Charles Dance, Jenna Coleman, Boyd Holbrook, Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar, Asim Chaudhry, a další.


Foto: Netflix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také