10 skvělých novinek na HBO Max za poslední týden

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

HBO Max vyloženě nelenilo a v tomto týdnu přidalo do nabídky hned několik novinek. V kategorii filmů se objevily dnes už téměř zapomenuté kousky jako fantasy Legenda od kultovního režiséra Ridleyho Scotta, kulinářské drama Žranice nebo gangsterka všech gangsterek Gauneři od Quentina Tarantina. Do nabídky se také dostal animovaný seriál Metalocalypse z produkce Adult Swim, HBO Max originál Irma Vep s Alicií Vikander nebo úspěšný český animák Moje slunce Mad.

Andělíčkářky

V roce 1972 bylo v Chicagu zatčeno sedm žen z nelegální organizované sítě. Pomocí krycích jmen, pásek přes oči a úkrytů zřídili nezákonnou službu pro ženy, které chtěly bezpečně podstoupit potrat. Všechny přijaly jméno „Jane“.

Diktátor

Hrdinský příběh severoafrického diktátora (Sacha Baron Cohen), který riskuje svůj život ve snaze zajistit, aby do země, kterou tak láskyplně utlačuje, nikdy nevstoupila demokracie.

Gauneři

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Jak dlouho potrvá, než se drama změní v masakr?

Irma Vep – 1. řada

Americká filmová hvězda přijíždí do Francie, aby si zahrála roli Irmy Vepové v moderní adaptaci klasického francouzského němého filmu Les Vampires. Herečka se však začíná příliš ztotožňovat se svou postavou.

Legenda

Foto: 20th Century Fox

Není Dobra bez Zla, Lásky bez Nenávisti, Nevinnosti bez Chtíče. A nade vším vládne Pán temnot. Lépe řečeno, chtěl by vládnout. V nastolení vlády noci a zla mu už brání jen drobnost: existence dvou posvátných jednorožců…

Metalocalypse – 4 řady

Deathmetalová kapela Dethklok má hluboký vliv na své fanoušky, kteří berou její texty vážně a dělají vše, o čem zpívají. Úřady se obávají vlivu skupiny a snaží se ji zničit pochybnými prostředky.

Moje slunce Mad

Příběh české dívky Heleny alias Herry, která opouští Prahu, aby se v Kábulu z lásky vdala za svého spolužáka Nazira. Kromě vidiny láskyplné budoucnosti v početné rodině Herru z Čech táhne i touha po nových zážitcích v exotickém prostředí.

Osobní prohlídka

Foto: HBO

Dva studenti – Američanka v Číně a Arab v New Yorku – jsou bez důkazu zadrženi a podrobeni tvrdému výslechu ohledně aktivit, jež by mohly souviset s terorismem. Musíme po tragickém útoku 11. září platit za jistotu a bezpečí ztrátou svobody?

Smrt ve tmě a Smrt ve tmě 2

Je slepý a bohatý – dokonalý objekt loupeže. Karta se ale obrátí, když tři náctiletí zloději zjistí, že se ocitli uprostřed smrtící hry na kočku a myš. V nabídce nechybí ani pokračování filmu z roku 2021.

Valan

Policista Péter se vrací do rodného Valanu v Transylvánii, kde je v horách nalezeno mrtvé tělo. Vyšetřování případu jeho sestry, která před dvaadvaceti lety zmizela, jej nutí bojovat nejen s místními zločinci, ale také se svými démony.

Žranice

Foto: Samuel Goldwyn Films

Dva bratři se stěhují v padesátých letech minulého století z Itálie do Ameriky v naději, že si v New Jersey otevřou úspěšnou, pravou italskou restauraci. Naneštěstí však zjistí, že se toho mají o podnikání v Novém světě ještě hodně co učit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také