10 parádních filmů na Netflixu nebo HBO Max, o kterých možná nevíte

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Zatímco nadcházející dny a týdny budou patřit nové streamovací platformě od Disneyho, dnes přinášíme další vydatnou porci filmů zatoulaných na Netflixu a HBO Max. Do výběrů filmů, o kterých možná ještě nevíte, jsme zařadili norský thriller o skutečném teroristickém útoku, tarantinovku z roku 1992, netradiční zpracování Artušovské legendy nebo prvotřídní dánskou kriminálku. Dohromady pětici filmů z Netflixu a stejný počet z HBO Max.

22. července

Po zničujících teroristických útocích v Norsku se jeden z přeživších, truchlící rodiny a národ semknou za spravedlnost a uzdravení. Film podle skutečného příběhu natočil uznávaný režisér Paul Greengrass. (Netflix)

Anna

Už nechce žít jako oběť, a tak se přidá k zabijákům KGB a v přestrojení za modelku se vydá do Paříže. Když ale vyjde najevo, co je zač, všechny dohody přestávají platit. Akční thriller scénáristy a režiséra Luca Bessona s Helen Mirren v jedné z hlavních rolí. (Netflix)

Gauneři

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Klasika Quentina Tarantina. (HBO Max)

Král Artuš: Legenda o meči

Protřelý outsider vytáhne z kamene meč a musí se smířit s tím, že se má stát králem. A taky se postavit zlému strýci. O netradiční zpracování známého příběhu se postaral Guy Ritchie, režisér hned několika kultovních filmů. (Netflix)

Okupace

Ospalý večírek herců po představení naruší návštěva nezvaného hosta. Opilý ruský důstojník přišel prodat kanystr armádního benzínu, jenže obchod se zvrhne v závody v pití vodky a Rus, zaujatý komickou zbabělostí všech přítomných mužů, se k odchodu nemá… (HBO Max)

Rose Island

Idealistický inženýr si u pobřeží Itálie postaví ostrov a založí na něm vlastní stát. Přiláká tím pozornost celého světa a samozřejmě taky italské vlády. Film podle skutečné události natočil italský režisér Sydney Sibilia. (Netflix)

Složka 64

Znepokojivý objev přiměje dvojici detektivů k vyšetřování, které je dovede až do nemocnice s odpornými praktikami. Čtvrtý filmový případ Oddělení Q nastavil laťku hodně vysoko. Natočeno v dánské produkci. (Netflix)

Snídaně na Plutu

Foto: Pathé Distribution

70. léta 20. století. Film obnažující svět transsexuální proměny mladého muže v reáliích londýnských undergroundových kabaretů v období, ve kterém sexuální revoluce hippies už ovládla i konzervativní britskou kulturu. (HBO Max)

Smrt ve tmě

Je slepý a bohatý – dokonalý objekt loupeže. Karta se ale obrátí, když tři náctiletí zloději zjistí, že se ocitli uprostřed smrtící hry na kočku a myš. Svěží horor od režiséra Feda Alvareze, tvůrce Lesního ducha z roku 2013. (HBO Max)

Večeře po americku

Uprchlý punkrocker a mladá žena posedlá jeho kapelou se společně vydají na nečekanou a epickou cestu po zchátralém předměstí na americkém Středozápadě. Film okořeněný brilantním originálním soundtrackem. (HBO Max)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také