10 skvělých filmů na Netflixu a HBO, o kterých možná nevíte

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Netflix není jen o jeho originální tvorbě, HBO Max nejsou pouze superhrdinové z DC. Čas od času se na obou zmíněných streamech objeví titul, o kterém se sice moc nemluví, i tak ale zasluhuje pozornost. To je přesně případ následujících deseti filmů, o kterých jste možná ještě neslyšeli, kvality ale nezapřou. V tomto výběru nechybí dvojice českých filmů, starší sportovní drama s hvězdou Pána prstenů, zapomenutá fantasy Ridleyho Scotta nebo dokument o smrtící kosatce.

Bourák

Foto: TriStar Pictures

Prcek Rudy sní o tom, že si jednou zahraje americký fotbal za univerzitu Notre Dame. Začne jako asistent správce hřiště a postupně se probojuje až do tréninkového týmu. Sean Astin v roli kluka, kterému prostě budete fandit. (Netflix)

Černý zabiják

Poutavý dokument o životě samce kosatky Tilikuma, který vystupoval v delfináriu a v zajetí připravil několik lidí o život. Filmem provází James Earl Jones. Od režisérky dojemného dramatu The Friend. (Netflix)

Domestik

Když se cyklistova posedlost kariérou ocitne v rozporu s fanatickou touhou jeho ženy po dítěti, promění se jejich manželství v malé soukromé peklo. Film Adama Sedláka s nominacemi na Českého lva i Ceny české filmové kritiky. (Netflix)

Legenda

Foto: 20th Century Fox

Není Dobra bez Zla, Lásky bez Nenávisti, Nevinnosti bez Chtíče. A nade vším vládne Pán temnot. Lépe řečeno, chtěl by vládnout. V nastolení vlády noci a zla mu už brání jen drobnost: existence dvou posvátných jednorožců… (HBO Max)

Moje slunce Mad

Příběh české dívky Heleny alias Herry, která opouští Prahu, aby se v Kábulu z lásky vdala za svého spolužáka Nazira. Kromě vidiny láskyplné budoucnosti v početné rodině Herru z Čech táhne i touha po nových zážitcích v exotickém prostředí. (HBO Max)

Prázdnota

Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou souviset s děsivou místní legendou. James, problémový bývalý policista, začne tyto události vyšetřovat. (HBO Max)

Roma

Vítěz Oscara Alfonso Cuarón představuje citlivý živý portrét služebné uprostřed domácích a politických nepokojů v Mexiku 70. let. Tento film získal Oscara za nejlepšího režiséra, nejlepší cizojazyčný film a nejlepší kameru a nominaci na nejlepší film. (Netflix)

Šťastně spolu

Černá romantická komedie. Tom a Janet jsou již léta šťastně svoji. Návštěva záhadného cizince však vede k nalezení mrtvoly, spoustě otázek a napínavému výletu pro páry s přáteli, kteří ve skutečnosti přáteli vůbec nemusí být. (HBO Max)

Zbrusu Nový zákon

Svérázná komedie, ve které se Bůh žijící v bruselském bytě baví týráním lidí. Jeho dcera se ale vzepře a rozešle všem zprávy s termíny jejich smrti. Film, který v roce 2015 vzbudil velkou vlnu kladných ohlasů. (Netflix)

Zkrať to, zlato

Věčný prokrastinátor Teddy se ráno po svatbě probudí a zjistí, že od obřadu uběhl celý rok a že každé další ráno ho posune o pár let dopředu. Během krátké doby tak prožije poměrně dlouhý kus svého života. (HBO Max)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také