10 dobrých filmů na Netflixu, které mají překvapivě český dabing

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Netflix vyrábí český dabing pouze ke svým originálním titulům, čas od času se ale českého znění dočká na Netflixu i dočasně uvedený film. K tomu v poslední době dochází opravdu jen zřídka, u následujících snímků bychom dabing možná ani nečekali. V mateřském jazyce si na Netflixu můžete přehrát pohodový film Wesa Andersona plný hvězd Až vyjde měsíc, Sedm psychopatů a Sedm statečných (remake z roku 2016) nebo thriller podle skutečné události Zlo s lidskou tváří. Do výběru jsme zařadili hned deset filmů z Netflixu s českým dabingem, které byste si neměli nechat ujít.

Až vyjde měsíc

Svérázné drama o zoufalém pátrání po dvou dvanáctiletých dětech z Nové Anglie, které se do sebe zamilují a společně utečou. Film Wese Andersona nominovaný na Oscara. Hrají Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray a Frances McDormand.

Bolest a sláva

Filmový režisér, kterému přestává sloužit zdraví, hledá inspiraci a najde ji na nečekaném, ale dobře známém místě. Antonio Banderas za hlavní roli Salvadora Malla získal na festivalu v Cannes v roce 2019 cenu pro nejlepšího herce.

Creed

Jeho táta byl Apollo Creed. Trénuje ho Rocky Balboa. A mladý Adonis Creed teď riskuje všechno, aby dostal šanci bojovat o titul. Michael B. Jordan a Tessa Thompson získali za svoje výkony ceny Image. A Sylvester Stallone rovnou Zlatý glóbus.

Kursk

Největší hrozbou pro posádku uvězněnou v potopené ruské ponorce je byrokracie na souši. Podle skutečného příběhu. Film od dánského režiséra Thomase Vinterberga, tvůrce snímku Chlast.

Mauritánec: Deník z Guantánama

Po letech věznění na Guantánamu získá Mohamedou Ould Slahi mocného spojence – obhájkyni Nancy Hollanderovou. Film podle skutečných událostí. Jodie Foster za svůj výkon získala Zlatý glóbus. Dále hrají Shailene Woodley a Benedict Cumberbatch.

Sedm psychopatů

Scenáristovi při psaní chybí inspirace. Kamarádi mu chtějí pomoct, a tak ukradnou šílenému mafiánovi milovaného psa. Skvělá kriminální komedie, ve které si zahráli psychopaty třeba Colin Farrell, Woody Harrelson nebo Christopher Walken.

Sedm statečných

Bezohledný magnát tyranizuje hornické městečko, ale málomluvný lovec odměn proti němu postaví partu drsných chlápků s výjimečnými schopnostmi. Nejnovější zpracování natočil Antoine Fuqua. Hrají Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke nebo Vincent D’Onofrio.

Útěk z MS-1

Vládní agent nespravedlivě obžalovaný ze zločinu má jedinečnou šanci získat zpátky svobodu – stačí jen splnit extrémně nebezpečnou záchrannou misi v hlubinách vesmíru. Guy Pearce hraje v tomhle vesmírném thrilleru drsného antihrdinu, pro kterého má dobrý fór větší cenu než lidský život.

Vrtěti ženou

Koncem 19. století vymyslí mladý pokrokový lékař v Londýně nekonvenční řešení „hysterie“, která se jako lavina šíří mezi sexuálně frustrovanými Angličankami. V dobové romantické komedii hrají Hugh Dancy nominovaný na Emmy a Maggie Gyllenhaal nominovaná na Oscara.

Zlo s lidskou tváří

Svobodná matka Liz se zamiluje do Teda Bundyho a celé roky si odmítá připustit pravdu o jeho zločinech. Drama podle skutečné události. V hlavních rolích Zac Efron a Lily Collins. Režie Joe Berlinger (Rozhovory s vrahem) nominovaný na Oscara.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také