11 výborných (letošních) dokumentů na Netflixu s českým dabingem

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Na Netflixu nikdy nebyla nouze o výborné dokumenty. Platí to i letos, kdy streamovací služba už vydala desítky nových dokumentárních titulů. Mezi ty nejlepší, které navíc obsahují český dabing, jsme zařadili šokujícího Podvodníka z Tinderu, celovečerní dokument s Elonem Muskem Návrat do vesmíru, druhou řadu Honu na vraha nebo novou minisérii Nejhorší spolubydlící.

Deník Andyho Warhola – minisérie

V roce 1968 unikl Andy Warhol jen o vlásek smrti a začal zaznamenávat svůj život a pocity. Vedle deníkových zápisů odhaluje tajemství jeho osobnosti i tenhle seriál. Dokumentární seriál výkonného producenta Ryana Murphyho, kde promluví zasvěcení lidé jako Bob Colacello a Jerry Hall.

Důvěra se nevyplácí: Hon na krále kryptoměn

Mladý zakladatel krachující burzy kryptoměn je zničehonic po smrti a rozzuření investoři se nemůžou zbavit dojmu, že na tom všem něco nehraje. Celovečerní dokument od tvůrce Skryté tváře sportu.

Hon na vrahy – 2. řada

Seriál o skutečných zločinech, ve kterém vyšetřovatelé případů nechvalně známých sériových vrahů odhalují děsivé detaily svojí náročné práce. Druhá řada nabízí čtyři epizody a tři kriminální případy.

Jimmy Savile: Britský horor – minisérie

Výstřední televizní hvězda a filantrop Jimmy Savile okouzlil celý národ. Po obviněních ze sexuálního obtěžování ale vyjde na světlo hodně temná stránka jeho osobnosti. Tříhodinová dvoudílná minisérie.

Manipulátoři – minisérie

V tomhle znepokojujícím dokumentárním seriálu se krutý podvodník vydává za britského špiona, manipuluje se svými oběťmi, okrádá je a zanechává za sebou rozvrácené rodiny. Seriál o skutečném zločinu od autorů dokumentu The Imposter, který získal cenu BAFTA.

Návrat do vesmíru

Elon Musk a inženýři ze SpaceX mají za úkol dostat astronauty NASA zpátky na Mezinárodní vesmírnou stanici. Revoluce v cestování do vesmíru je tady! Dokument o průzkumu vesmíru, který natočili držitelé Oscara Jimmy Chin a Elizabeth Chai Vasarhelyi (Free Solo).

Nejhorší spolubydlící – minisérie

Brutální podvodníci a chladnokrevní zabijáci. Děsivé příběhy o nejhorších spolubydlících, které si nedokážete ani představit. Podle skutečnosti. Dokumentární antologie o spolubydlících, kteří se utrhli ze řetězu. Výkonný producent Jason Blum (Očista, Uteč).

Neymar: Dokonalý chaos – minisérie

Fanoušci po celém světě ho zbožňují, kritici ho zase nemůžou vystát. Neymar promluví o strastech i slastech svého osobního života i úžasné fotbalové kariéry. Dokumentární seriál, ve kterém promluví i slavní fotbalisti Lionel Messi, Kylian Mbappé a David Beckham.

Pád: Kauza Boeing

Vyšetřovatelé zjišťují, jestli mohla společnost Boeing částečně zavinit dvě letecké katastrofy během pár měsíců tím, že jí šlo spíš o zisk než o bezpečnost. Skandální odhalení od producentů Briana Grazera a Rona Howarda.

Podvodník z Tinderu

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. Režisérka Felicity Morris taky produkovala seriál Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka oceněný Emmy.

Rozhovory s vrahem: Výpověď Johna Waynea Gacyho – minisérie

Stýkal se s mocnými a lovil zranitelné. Za jeho usměvavou tváří se skrývala temná mysl sadistického sériového vraha. Autorem seriálu je Joe Berlinger (Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho), který získal Emmy i nominaci i na Oscara.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také