10 nejlepších filmů Antonia Banderase

Přečtěte si

Autor

Tereza Nováková
Tereza Nováková
Filmová a seriálová fanynka. Filmy jsou mojí vášní a ráda o nich mluvím s ostatními. Ráda chodím do kin a divadel, kde se převtělím do jiné reality a prožívám vše, co postavy v příbězích.

Ať už ztvárňuje rázné a šmrncovní maskované hrdiny, hraje nevkusné a nespoutané postavy, nebo poskytuje svůj hlas jedné z nejúspěšnějších animovaných filmových franšíz v historii kinematografie, extrémně vytížený Antonio Banderas dává všechno při každé příležitosti. V průběhu let se vyznamenaný herec, jenž se dokáže pohybovat mezi komedií, dramatem a akcí s malými až žádnými problémy, postaral o některé z nejlepších postav a filmových momentů, jaké kdy svět viděl.

Desperado

Po brutální vraždě své přítelkyně, kterou provedl drogový magnát toužící po moci, známý jako „Bucho“, El Mariachi (Antonio Banderas) přechází na vládu teroru, aby pomstil lásku svého života. S pouzdrem na kytaru plným vysoce výkonných zbraní za sebou muž v černém zanechává stopu krve a pomsty.

Shrek 2

Po návratu z líbánek je vztah Shreka a Fiony podroben konečné zkoušce, když Kmotra víla a její syn, princ Krasoň, vymyslí ďábelský plán, jak ukrást princeznu milému zlobrovi. S lektvary, intrikami a šmrncovním kočičím zabijákem jménem Kocour v botách (Antonio Banderas) to bude opravdový boj.

Bolest a sláva

Intimní a částečně autobiografický film Bolest a sláva se soustředí na španělského filmového režiséra Salvadora Malla (Antonio Banderas), který se ohlíží za svou minulostí a uvažuje o své budoucnosti, když se jeho tělo i mysl zhorší.

Frida

Životopisné drama Julie Taymor z roku 2002 Frida vypráví životní příběh průkopnické mexické umělkyně Fridy Kahlo (Salma Hayek), jak vyrůstá z talentované, ale bázlivé malířky v jednu z nejslavnějších tvůrčích duchů počátku 20. století.

Ženy na pokraji nervového zhroucení

Foto: Lauren Films

Ženy na pokraji nervového zhroucení z roku 1988 sleduje Pepu Marcose, ženu, jejíž milenec záhadně zmizel z jejího života, když se ona a pestré obsazení postav pokoušejí vytvořit smysl pro zvláštní situaci, která se zdá být čím dál víc podivnější.

Zorro: Tajemná tvář

Cesta každého hrdiny musí někde začít a pro Alejandra Murrietu se tento začátek odehrává v akčním dobrodružství Zorro: Tajemná tvář z roku 1998. Se stárnoucím Zorrem, Donem Diegom de la Vega, který je pryč z vězení, ale neschopným bojovat se zlem sám, vezme pod svá křídla drsného, ale nezodpovědného Alejandra v naději, že předá přezdívku další generaci.

Philadelphia

Poté, co byl Andrew Beckett (Tom Hanks) vyhozen z prestižní právnické firmy ve Filadelfii, žaluje svého bývalého zaměstnavatele za nezákonné ukončení pracovního poměru a diskriminaci kvůli jeho homosexualitě a diagnóze AIDS. Společně s Joe Millerem se odvážný právník pokusí obhájit svůj případ, než podlehne smrtícímu viru.

Evita

Foto: Buena Vista Pictures

Hudební biografické drama Evita zesnulého Alana Parkera z roku 1996 sleduje Evu Perón (Madonnu), jak se z krásné a talentované herečky a zpěvačky stala první dámou Argentiny v první pol. 20. století. Každá z různých kapitol tohoto rozsáhlého příběhu je vyprávěna postavou jednoduše známou jako Ché (Antonio Banderas), která zpívá o vzestupu a odkazu populární postavy.

Interview s upírem

Adaptace Neila Jordana z roku 1994 Interview s upírem od Anne Rice sleduje Louise de Pointe du Laca (Brad Pitt), jak se z člena louisianské elity na konci 18. století stal nesmrtelným upírem po náhodném setkání s Lestatem de Lioncourtem (Tom Cruise) a nakonec se soustředí na své pokusy uniknout svému pánovi všemi nezbytnými prostředky.

Kůže, kterou nosím

Plastický chirurg Robert Ledgard (Antonio Banderas) dohnán k šílenství poté, co se jeho žena strašlivě popálí při nehodě. Zasvětí tak svůj život vytvoření nové tváře, aby zabránil ostatním prožívat tolik bolesti a utrpení. Ale přitom drží svoji ženu jako rukojmí jako testovací subjekt.

Spy Kids: Špioni v akci

Foto: Dimension Films

Když jejich rodiče unese ďábelský Fegan Floop, Carmen a Juni Cortez se stanou špióny. Poté se vydají na cestu, aby je zachránili a zabránili provedení zlověstného spiknutí.

Film roku

Při hledání transcendence a společenské prestiže se miliardářský obchodník rozhodne natočit film, který zanechá stopu. K tomu si najímá ty nejlepší: hvězdný tým složený ze slavné filmařky Loly Cuevas (Penélope Cruz) a dvou známých herců, ale s ještě větším egem: hollywoodského herce Félixe Rivera (Antonio Banderas) a radikálního divadelního herce Ivána Torrese (Oscar Martínez). Tento film uvidíte v kinech už 12. května.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také