Nadace: Druhá série se natáčí i v Česku

Přečtěte si

Autor

Martin Pevný
Martin Pevný
šédredaktor

Apple TV+ zveřejnila první informace z očekávané druhé sezóny seriálu Nadace, výpravné ságy od Davida S. Goyera. Spolu s náhledem druhé série odhalili i nové tváře, které se objeví po boku Jareda Harrise a Leea Pace, hvězd nominovaných na cenu Emmy.

Natáčení druhé řady seriálu Nadace bylo zahájeno v Irsku a pokračovalo na Kanárských ostrovech. Poté se přesunulo do Prague Studios a na další místa v Praze a v České republice, kde produkční služby zajišťuje společnost Milk & Honey Pictures. Realizaci tohoto projektu mimo jiné umožnily české filmové pobídky, které v současnosti dávají práci tisícům filmových profesionálů po celé České republice.

Monumentální adaptace Nadace, která vychází z oceňovaných příběhů Isaaca Asimova a v níž se vedle Harrise, Pace a vycházejících hvězd Lou Llobellové a Leah Harveyové představí mezinárodní herecké obsazení, líčí příběhy čtyř postav překračujících hranice prostoru a času. Protagonisté překonávají dramatické krize, proměny loajality i komplikované vztahy, jež mohou rozhodnout o osudu lidstva. V dramatu z produkce Apple Originals dále hrají Laura Birnová, Terrence Mann a Cassian Bilton.

Zdroj: Apple Originals

K hereckému obsazení seriálu Nadace se ve druhé sérii připojí tyto nové tváře:

• Isabella Laughlandová v roli bratra Constanta, veselého, sebevědomého kněze, jehož úkolem je šířit slovo Církve galaktického ducha po celém Vnějším okruhu. Constant je opravdová věřící, tak odvážná a nadšená, že je těžké si ji nezamilovat.

• Kulvinder Ghir jako Poly Verisof, nejvyšší kněz Církve galaktického ducha. Je nesmírně chytrý a sardonický a zároveň příšerný opilec. Je natolik inteligentní, že vnímá, po jaké cestě kráčí, ale příliš cynický na to, aby se změnil.

• Sandra Yi Sencindiverová jako poručnice Rue, krásná, politicky protřelá pravá ruka královny Sareth. Bývalá kurtizána Kleona XVI., která svého postavení využila k tomu, aby se stala královskou poradkyní

• Ella-Rae Smithová jako královna Sareth z Oblačného panství. Sareth je zvyklá být podceňována, čehož umně využívá ve svůj prospěch. Svým ostrým důvtipem si razí cestu do císařského paláce, zatímco se tajně snaží o pomstu.

• Dimitri Leonidas jako Hober Mallow, mistr obchodník se sarkastickou povahou a pochybnou morálkou, který je proti své vůli povolán, aby nesobecky sloužil vyšší věci.

• Ben Daniels jako Bel Roise, poslední velký generál Superliminální flotily a budoucí dobyvatel Nadace. Bel je ušlechtilý až do morku kostí, avšak jeho věrnost Galaktické říši slábne.

• Holt McCallany jako správce Jaegger Fount, současný správce planety Terminus a ochránce jejích obyvatel před vnějšími hrozbami.

• Mikael Persbrandt jako monstrózní vojevůdce z planety Kalgan, muž obalený svaly a disponující mocnými psychickými schopnostmi, kterého na jeho cestě k ovládnutí galaxie pohání především nenávist.

• Rachel Houseová jako Tellem Bondová, tajemná vůdkyně Mentalliků.

• Nimrat Kaurová jako Yanna Seldonová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také