7 nejlepších komedií o těhotenství

Foto: Zbouchnutá (Universal Pictures), Dítě Bridget Jonesové (Universal Pictures), Juno (Fox Searchlight Pictures)

Asi každý se v určité životní fázi bojí, že se na těhotenském testu objeví dvě čárky. Ale na druhou stranu se pak mnohdy po letech na stejné dvě čárky většina těší. Jenže co když je pozitivní těhotenský test jednoho z vašich dětí, které se podle vás nezvládnou postarat ani samy o sebe? A právě před takové dilema je postavena rodina Annie ve francouzské komedii Test, která vstoupila do českých kin 7. dubna. Plánované i neplánované těhotenství s sebou přináší řadu strastí, ale hlavně radosti. Proto vám přinášíme sedm tipů na vtipné snímky s tematikou těhotenství a rodičovství.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Bridget si myslela, že našla toho pravého. S panem Darcym vypadalo vše tak nadějně. Ale nakonec zase slaví narozeniny sama ve svém podkrovním bytě a bilancuje, co je špatně. Aby si taky trochu užila života, vyrazí na hudební festival, kde se ovíněná vkrade do jurty cizího pohledného muže a stráví s ním noc. Nedlouho na to ale na svatbě potká Marka Darcyho a roky potlačované city zase vybublají na povrch. Vášnivá noc s Markem a tajemným cizincem Jackem, ze kterého se vyklubal movitý majitel online seznamky, však má nečekané důsledky. Bridget je v tom a nemá ponětí, kdo je otcem dítěte.

Možná, miláčku (2000)

Otěhotnění nemusí být pro všechny páry snadné. Své o tom ví Sam a Lucy, kteří usilují o miminko a jsou ochotni pro to udělat téměř cokoliv. Ale nedaří se jim, a proto se Sam rozhodne své zkušenosti projektovat do scénáře. Dlouho neměl žádné nápady, ale záhy má velký úspěch. Snímek má brilantní obsazení, v roli aspirujícího scenáristy se můžete těšit na Hugha Laurieho, jeho choť Lucy hraje Joely Richardson, a pokud jste si nikdy nedovedli představit Rowana Atkinsona jako gynekologa, díky tomuto filmu máte jedinečnou šanci.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Foto: Entertainment One

Romantická komedie od režiséra Americké krásy Sama Mendese se točí kolem Burta a Verony, kteří spolu sice čekají dítě, ale jinak netuší, co je v budoucnu čeká. Neuspokojivé bydlení a touha po něčem novém a lepším přiměje pár k dočasnému nomádství, než najdou ideální místo k usazení. Společně cestují, navštěvují své známé, kteří mají děti a postupně jim dochází, že štěstí nestojí na tom, kde žijí, ale hlavně s kým.

Juno (2007)

Těhotenství v teen letech je dvojitou výzvou, které se některé mladistvé matky zaleknou a těhotenství uměle přeruší. Pravým opakem je však šestnáctiletá Juno, která skutečnost, že ještě jako studentka střední školy porodí potomka, bere pozitivně a s nebývalým nadhledem. Racionálně se rozhodne dát dítě k adopci a zareaguje proto na inzerát mladého páru, který po miminku velmi touží. Junino břicho se zvětšuje, a tak se její těhotenství stává veřejným tajemstvím. Zatímco se připravuje, že se dítěte vzdá, prohlubuje se její vztah s Pauliem, který je otcem dítěte. Dovede se Juno ratolesti vzdát, anebo v ní převládne láska matky k dítěti?

Zbouchnutá (2007)

Foto: Universal Pictures

Alison je ambiciózní mladá žena, kterou právě povýšili na vysněnou pozici televizní reportérky. Ve víru oslav se v baru potká s Benem, který sice není žádný model s vypracovaným pekáčem buchet, ale nechybí mu vytrvalost. Kolem Alison se točí celý večer, až spolu skončí v posteli. Již střízlivá Alison si ráno uvědomí, že s Benem šlo vážně jen o známost na jednu noc a taktně se ho zbaví. Jaké je ale její překvapení, když se po několika týdnech dostaví místo menstruace ranní nevolnosti! Alison je těhotná a otcem není nikdo jiný než povaleč Ben. Dva naprosto odlišní lidé, kteří spolu kromě toho, že se navzájem přitahují, mají pramálo společného, se proto pokusí dát dohromady, aby jejich dítě vyrůstalo v úplné rodině. Jenže jejich odlišnosti a zdánlivě neslučitelné životní postoje jsou zdrojem permanentních hádek, takže ani jeden si není jistý, jestli má smysl spolu zůstat „jen“ kvůli dítěti.

Záložní plán (2010)

Co dělat, když je vám přes třicet, chcete dítě, ale pan pravý asi ztratil vaši adresu? Vložíte svou dělohu do rukou vědy a uchýlíte se k umělému oplodnění. Jennifer Lopez aka Zoe tak učiní a v ten samý den, kdy proceduru podstoupí se jí do života připlete Stan, který má vše: vzhled, rozum, zájem a peníze. První týdny zvládá Zoe úspěšně zatloukat, ale pravda (i kdyby nevyřčená) vyjde díky rostoucímu břichu brzy najevo. Ustojí Stan nečekané zprávy o těhotenství své partnerky a přijme roli nevlastního otce?

Tři muži a nemluvně (1985)

Foto: Pyramide Distribution

Tento film nekoresponduje s tématem těhotenství, ale o otcovství zde rozhodně není nouze. Nominace na Oscara a tři ceny César obdržel tento snímek o trojici nedobrovolných otců, kterým se ze dne na den obrátil život vzhůru nohama. Oblíbená francouzská komedie o patálii spolubydlících, jimž se před vchodovými dveřmi objevilo cizí novorozeně, a navíc holka! Nespoutanému životu plnému randění a pití alkoholu je konec, protože řvoucí dítě dokáže pořádně otrávit večer. Poradí si tři muži s nemluvnětem, když pořádně ani netuší, jak se mění pleny?