10 povedených novinek na Netflixu v češtině

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Na Netflix týdně přichází řada novinek, jen minimum z nich má ale české znění. Vybrali jsme deset povedených titulů z poslední doby, které češtinu obsahují. Nechybí další skvělé dokumenty, pokračování parádní série F1, válečné Bombardování nebo pohodoví Metaloví lordi.

Apollo 10 1/2: Dítě kosmického věku

Muž vypráví příběh sebe jako desetiletého chlapce v Houstonu roku 1969. Nostalgické vzpomínky se prolínají s neuvěřitelným povídáním o cestě na Měsíc. Vesmírné dobrodružství, které Richard Linklater (Chlapectví) nominovaný na Oscara natočil podle zážitků z dětství.

Astrologický průvodce pro zlomená srdce – 2. řada

Alice má zlomené srdce a přestává věřit, že si někoho najde. Když se ale spřátelí s charismatickým odborníkem na astrologii, nechá se při výběru partnera vést hvězdami. Italská komedie je adaptací stejnojmenného románu.

Bombardování

Při náletu za druhé světové války bomby omylem dopadnou na kodaňskou školu plnou dětí a přitom se protnou osudy několika místních obyvatel. Podle skutečnosti. Dobové drama režiséra Oleho Bornedala (1864), ve kterém hraje jeho dcera Fanny Bornedal (Most).


Divoká zvířata – 2. řada

Dechberoucí seriál o nejúžasnějších tvorech naší planety, který přibližuje nevídané okamžiky z jejich života – od dojemných až po brutální. Seriálem v originálním znění provázejí Bryan Cranston, Rebel Wilson, Rashida Jones a Pedro Pascal.

Důvěra se nevyplácí: Hon na krále kryptoměn

Mladý zakladatel krachující burzy kryptoměn je zničehonic po smrti a rozzuření investoři se nemůžou zbavit dojmu, že na tom všem něco nehraje. Dokument od tvůrce úspěšného seriálu Skrytá tvář sportu.

F1: Touha po vítězství – 4. řada

Pohled na nelítostné závody Formule 1, kde řidiči, manažeři i majitelé týmů jedou na plný plyn, na dráze i mimo ni. Pohled do zákulisí jedné z nejzajímavějších sezón F1 za hodně dlouhou dobu.


Furioza

Policajtka udělá svému bývalému nabídku, která se nedá odmítnout: buď pronikne mezi fotbalové chuligány a začne na ně donášet, nebo jeho brácha skončí ve vězení. Drsná podívaná z polské produkce.

Jimmy Savile: Britský horor

Výstřední televizní hvězda a filantrop Jimmy Savile okouzlil celý národ. Po obviněních ze sexuálního obtěžování ale vyjde na světlo hodně temná stránka jeho osobnosti. Dokumentární seriál o lidské zrůdě.

Metaloví lordi

Mladí outsideři Hunter a Kevin si myslí, že se můžou proslavit jedině díky metalu – úplně se mu oddat, vyhrát soutěž kapel a nechat se uctívat jako bohové. Komedie pro náctileté, kterou podle scénáře D. B. Weisse (Hra o trůny) natočil Peter Sollett (Rande na jednu noc).

Návrat do vesmíru

Elon Musk a inženýři ze SpaceX mají za úkol dostat astronauty NASA zpátky na Mezinárodní vesmírnou stanici. Revoluce v cestování do vesmíru je tady! Dokument o průzkumu vesmíru, který natočili držitelé Oscara Jimmy Chin a Elizabeth Chai Vasarhelyi (Free Solo).


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také