10 oscarových filmů na Netflixu a HBO

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Zatímco letošního Oscara získal snímek V rytmu srdce z produkce streamovací služby Apple TV+, poměrně slušnou nabídku minulých oscarových vítězů nabízejí Netflix a nové HBO Max. Těchto deset filmů oceněných tou nejslavnější filmovou cenu byste rozhodně měli vidět.

Argo

Záchranná mise má proběhnout pod záminkou obhlédnutí lokace, kde mají filmaři natáčet americký sci-fi film. Agent CIA se pouští do nebezpečné operace na záchranu šesti amerických rukojmí během krize v Teheránu v roce 1980. Vítěz tří Oscarů a majitel sedmi nominací. (HBO Max)

Čistá duše

Foto: Universal Pictures

Životopisný snímek o vynikajícím matematikovi Johnu Forbesi Nashovi, který po desetiletí bojoval se schizofrenií, ale ve svém oboru se zapsal do dějin. Uznávané drama, které shráblo Oscary za nejlepší film, režii, scénář i herečku ve vedlejší roli. Režisérem je Ron Howard (Rivalové). (Netflix)

Gladiátor

Římský generál má po smrti vládce dosednout na trůn, jenže mocichtivý syn zesnulého vladaře ho místo toho odsoudí k smrti. Akční velkofilm s 12 nominacemi a 5 Oscary, včetně sošky za nejlepší herecký výkon pro Russella Crowa. Film natočil Ridley Scott (Vetřelec). (Netflix)

Nesmiřitelní

Clint Eastwood hraje bývalého lupiče a pistolníka, který již dávno pověsil svou minulost na hřebík. Když se však vypíše vysoká odměna na likvidaci dvou kovbojů, rozhodne se naposledy svolat bývalou partu kumpánů a oživit jejich legendárně rychlé kolty… Western získal hned čtyři Oscary. (HBO Max)

Parazit

Mazaní členové nemajetné rodiny se jeden po druhém vetřou jako služebnictvo do domácnosti zámožného páru, který žije v blažené nevědomosti bohatých. Brilantní snímek oceněný čtyřmi Oscary, mimo jiné za nejlepší film a režii (Bong Joon Ho), a Zlatou palmou z Cannes. (Netflix)

Pán prstenů: Návrat krále

V závěru epického mistrovského díla J.R.R. Tolkiena podniká hobit Frodo, doprovázen jen svým věrným přítelem Samem a odporným, ubohým Glumem, na své zdánlivě nemožné pouti za zničením Prstenu moci cestu do samotného temného srdce Mordoru. Film proměnil ve vítězství všech 11 nominací. (HBO Max)

Forrest Gump

Přátelský klidný muž prožívá důležité události 60. a 70. let a svým nakažlivým optimismem mění osudy lidí kolem. Tenhle příběh z dílny Roberta Zemeckise (Návrat do budoucnosti) ovládl Oscary 1994. Odnesl si cenu za nejlepší snímek, nejlepšího herce, nejlepší režii a ještě tři další. (Netflix)

Smrt čeká všude

William James, JT Sanborn a Owen Eldridge jsou členy jednotky specializované na likvidaci bomb v Bagdádu. V posledních týdnech služby čelí muži řadě stále nebezpečnějších situací, z nichž každá může v mžiku ukončit jejich život. 6 sošek pro film Kathryn Bigelow. (HBO Max)

Spider-Man: Paralelní světy

Miles Morales je dospívající chlapec z New Yorku, který má problémy se školou i kamarády, a ještě k tomu se z něj stane Spider-Man. Po otevření brány do dalších paralelních světů si uvědomí, že není jediným pavoučím superhrdinou na světě. Animák roku. (Netflix, HBO Max)

Tvář vody

Němá uklízečka, která v roce 1962 pracuje v nejpřísněji střežené americké vládní laboratoři, se spřátelí s obojživelným monstrem drženým v zajetí proti své vůli. Žena se společně se svými přáteli rozhodne tvora osvobodit… Čtyři Oscary pro film Guillerma del Tora. (HBO Max)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také